Bjurholms & VännäsGuiden NR7 2012

 

Embed or link this publication

Description

Bjurholms & VännäsGuiden

Popular Pages


p. 1



[close]

p. 2

Augusti Guiden

[close]

p. 3

Augusti Guiden

[close]

p. 4

Augusti Guiden Ett steg närmare dig! Sedan några veckor tillbaka har Norra Skogsägarna en helt ny skoglig organisation. Den mest märkbara skillnaden är de nya geografiska indelningarna. Fyra regioner har blivit åtta virkesområden. För dig som skogsägare kommer förändringen enbart att medföra fördelar. Framför allt innebär det här tajtare och bättre samarbete inom virkesområdet samt att stödet och rådgivningen till dig blir ännu bättre. Su på e gen n Koll ipad a in e r bj vår t ? Här nedan ser du skogstjänstemännen som ingår i ditt virkesområde. Ta kontakt med någon av oss om du har några frågor, funderingar eller bara vill boka in ett förutsättningslöst möte! u w w w d ande p å . nor ra . s e Ha en riktigt skön sommar! Norra Ångermanland virkesområde Norra Ångermanland Örnsköldsvik norra Örnsköldsvik norra Örnsköldsvik norra Örnsköldsvik norra Örnsköldsvik norra Bjurholm-Fredrika sbo Nordmaling sbo Örnsköldsvik norra sbo Göran Westman Virkesområdeschef Mobil 070-355 85 59 Nordmaling goran.westman@norra.se eilert.eriksson@norra.se Nordmaling Eilert Eriksson Skogsinspektor Mobil 070-336 74 70 Tage Westin Skogsinspektor Mobil 070-336 83 13 tage.westin@norra.se Nordmaling Karin Hägglund Skogsinspektor Mobil 070-336 03 25 Bjurholm/Fredrika Leif Strandberg Skogsinspektor Mobil 070-687 10 17 Bjurholm/Fredrika Anna Nylander Produktionsinspektor Mobil 070-221 14 70 anna.nylander@norra.se Bjurholm/Fredrika Bjurholm/Fredrika Karin.hagglund@norra.se leif.strandberg@norra.se Martin Sundström Skogsinspektor Mobil 070-660 25 22 Karl-Johan Krekula Skogsinspektor Mobil 070-579 97 86 Tommy Strandberg Prod.insp./skogsv. Mobil 070-381 63 37 Anders Bergh Skogsinspektor Mobil 070-358 10 20 Tommy Israelsson Skogsinspektor Mobil 070-336 16 91 Kjell-Anders Persson Produktionsinspektor Mobil 070-684 78 40 Viktoria Hedström Skogsinspektor Föräldraledig martin.sundstrom@norra.se karl-johan.krekula@norra.se tommy.strandberg@norra.se anders.bergh@norra.se tommy.israelsson@norra.se kjell-anders.persson@norra.se

[close]

p. 5

Augusti Guiden brp.com can-am.se brp.com can-am.se © 2011 Bombardier Recreational Products Inc. (BRP) © 2012 Bombardier Recreational Products Inc. (BRP) OUTLANDER™ 500 XT™ Progressiv trestegsservostyrning (Tri-Mode DPS) 1361 kg WARN-vinsch med vajerstyrning av rulltyp, kabelfjärrkontroll & integrerat förvaringsfack Kraftiga stötfångare fram & bak Visco-Lok QE OUTLANDER™ 650 XT™ Trestegsservostyrning (Tri-mode DPS™) 1361 kg WARN-vinsch med vajerstyrning av rulltyp, kabelfjärrkontroll & integrerat förvaringsfack Gjutna aluminiumfälgar m. maskinbearbetad yta Visco-Lok QE TERRÄNGMODELL 79.120:Ca.pris exkl. moms TERRÄNGMODELL 87.920:Ca.pris exkl. moms inkl. moms 98.900:inkl. moms STORSÄLJARE MED X-TRA MYCKET MASKIN FÖR PENGARNA & MEST EFFEKT I KLASSEN! NY FÄRG! 109.900:XT-RA MYCKET MASKIN FÖR PENGARNA & MEST EFFEKT I KLASSEN!

[close]

p. 6

Augusti Guiden

[close]

p. 7

Augusti Guiden VK KLIPPET Vi letar i gamla VK tidningar efter det som hör till Bjurholm. Pratar och minns  INTENSIVKURS HUND Vi har korta intensivkurser i t ex inkallning eller gå fint i koppel på 3 ggr. Anmälan gör du på blkk.webs.com TEORILÄRA FÖR BE Teori inför BE-behörighet Vi hjälper dig med teorin för att ta BE-behörighet HUND SKK:s hunduppfödarutb. Ta chansen att gå en av den bästa utbildning inom hundvärlden Anmälan gör du på www.blkk.webs.com Vi finns på Köpmannagatan 5, Bjurholm 0932-100 80 bjurholm@sv.se

[close]

p. 8

Augusti Guiden

[close]

p. 9

Augusti Guiden

[close]

p. 10

Augusti Guiden

[close]

p. 11

Augusti Guiden

[close]

p. 12

Augusti Guiden

[close]

Comments

no comments yet