Outgoing Tours - UNLIMITED Travel

 

Embed or link this publication

Popular Pages


p. 1[close]

p. 2

rreth nesh unlimited travel agency tour operator është një kompani udhëtimesh me përgjegjësi të kufizuar me certifikatën regjistrimi -151423-04-12 sn dhe nipt l21605503u jemi nje tur operator shqiptar qe ofron nje shumellojshmeri produktesh turizmi e një gamë të gjerë paketash që i përshtaten çdo buxheti nga hotele me 5 yje luksoze në ato standarde apo apartamente ne ofrojmë ture dhe eskursione të organizuara me shumë profesionalizëm si brenda ashtu dhe jashtë vendit me guida profesionale dhe mjete transporti komode ofrojmë çmime konkuruese dhe kërkojmë cilësinë në udhëtimet tona ky tour operator ka fillimet e tij modeste disa vite më parë me një aktivitet i cili u konsoliduar dhe u përmirësua me kalimin e kohës tashmë i sprovuar në tregun shqiptar aktualisht me një staf të kualifikuar me më shumë se 17 profesionistë të përkushtuar dhe në gadishmëri për të realizuar idetë dhe dëshirat tuaja ky sektor i turizmit u krijua në vitin 2009 si një degë e duni agency përfaqësues që nga viti 1998 për anijet e kompanise ventouris ferries që operojnë në linjen durrës-baridurrës me një rrjet prej 170 subagjentesh në shqipëri kosovë dhe maqedoni i cili vendosi për të mos u ndalur në sektorin e shërbimeve ajo që ne ofrojmë për klientët tanë bileta trageti bileta avioni në çdo vend të botës ekskursione brenda dhe jashtë vendit pushime dimërore dhe verore pushime ne ujera termale rezervim hoteli me kartë krediti organizimi i seminareve dhe konferencave brenda dhe jashtë vendit mbështetje online ­ 24 orë ndihmë e udhëzues profesional në disa gjuhë shërbime të personalizuara të përshtatura për nevojat e konsumatorëve vizioni dhe misioni ynë ndërtimi i përvojës përmes udhëtimit

[close]

p. 3

ne jemi të dhënë pas cilËsisË

[close]

p. 4

venezia

[close]

p. 5

venezia rreth turit itinerari 1 2 3 dita 01 tiranë ­ venezia dita 02 venezia dita 03 venezia ­ tiranë dita 01 tiranë ­ venezia takimi në aeroportin e rinasit nënë tereza tiranë dhe nisja për në aeroportin e venezias mbërritja në aeroportin e venezias ku na pret një autobus komodë që do na dërgojë në hotelin centrale mestre me 3 yje mbas akomodimit në hotel do të vizitojmë disa nga pikat më tërheqëse të këtij qyteti si piazza erminio ferretto torre civica di mestre piazza barche casa della scarpa shoe s gjatë vizitës në qytet do të përfitojmë për të ngrënë drekën ku asistenca jonë do të jetë gjithmonë e pranishme darka në hotel dita 02 venezia takimi në hollin e hotelit për të ngrënë mëngjesin nisja në orën 09:00 për në qytetin e venezias me autobus komodë deri në piazzale roma nga këtu nis aventura për të eksploru ar të gjitha sekretet e këtij qyteti të mahnitshëm këtu do të vizitojmë piazza san marco basilica di san marco opsionale palazzo ducale opsionale ponte di rialto ponte dell accademia ponte degli scalzi ponte dei sospiri arsenale ca pesaro ­ galleria nazionale d arte moderna 5

[close]

p. 6

venezia scuola grande di san rocco ghetto di venezia shëtitje nëpër canal grande opsionale kthimi për në hotel rreth orës 20:00 dhe darka në një restorant me kuzhine italiane dita 03 venezia ­ tirane takimi në hollin e hotelit për të ngrënë mëngjesin shëtitje në qytetin e mestre dhe kohë e lirë për shopping nisja për në aeroportin e venezias për tu kthyer në tiranë të përfshira bileta avioni vajtje-ardhje sigurimi i shëndetit në udhëtim hotel me mëngjes të përfshirë transporti aeroport-hotel-venezia e anasjelltas guidë shqiptare gjatë të gjithë vizitës 6

[close]

p. 7[close]

p. 8

selanik

[close]

p. 9

selanik rreth turit itinerari 1 2 3 dita 01 tiranë selanik dita 02 city tour selanik dita 03 selanik tiranë dita 01 tiranë selanik nisemi nga tirana në orën 07:00 pas një udhëtimi prej 3 orësh mbërrijmë në qytetin e pogradecit duke shijuar kështu edhe liqenin e bukur të pogradecit gjatë rrugës do të kemi ndalesë për kafe dhe për të shijuar mëngjesin rinisim udhëtimin tonë drejt qytetit të korçës dhe mbërrijmë në pikën kufitare të kapshticës pas procedurave kufitare i drejtohemi qytetit kastoria kastoria është e pozicionuar në veri të greqisë në bregun perëndimor të liqenit të orestiada një luginë të rrethuar me male gëlqerore kastoria si një qytet i lashtë është i mirënjohur për shumë kisha bizantine ka një arkitekturë të brendshme që daton nga periudha otomane gjithashtu ka të zhvilluar peshkimin trofta mundësi për drekën fakultative në këtë qytet vazhdojmë udhëtimin duke kaluar në qytete të njohura si kozani veria dhe mbërritja në mbrëmje në selanik akomodimi në hotel dita 02 city tour selanik pas mëngjesit në hotel fillojmë vizitën tonë panoramike të qytetit të selanikut selaniku qyteti i dytë i greqisë për nga madhësia ekonomia tregtia dhe jeta politike vizita jonë fillon me muzeun arkeologjik të selanikut ku keni mundësi të njiheni me vlerat arkeologjike të mbledhura gjatë periudhës së perandorisë romake më pas vazhdojmë me kullën e bardhë në sheshin qendror të qytetit e ndërtuar në shekullin e xv është një monument dhe muze fillimisht e ndërtuar nga osmanet për fortifikimin e qytetit ajo u bë një burg famëkeq dhe skena e ekzekutimeve masive gjatë periudhës së sundimit osman eshtë rimodeluar në thelb pasi greqia fitoi kontrollin e qytetit në 1912 e adoptuar si simbol i qytetit më pas vizitë në kishën e st sofia dhe kishën bizantine të st demetrios si dhe në 9

[close]

p. 10

selanik varrin e tij e prej këtej në ancient agora pazari qëndror i qytetit turi do të përdundojë në sheshin e aristotelit duke shijuar bukuritë e bregdetit dhe kohë në dispozicion për drekën e cila është fakultative mbasdite e lirë në qytetin e selanikut darkë në një nga tavernat lokale me muzikë live ose buzuk opsion extra pagesë akomodimi në hotel dita 03 selanik tiranë pas mëngjesit në hotel nisemi drejt tiranës rrugës në kthim i drejtohemi qyteteve të verias kozani do kemi mundësi për të shijuar rrugën panoramike të kësaj zone e cila ndahet nga autostrada e re me më shumë se 12 tunele të rinj më pas i drejtohemi qytetit të kastorias për një pushim të shkurtër ndalesa tjetër do të jetë në kufirin e kapshticës ku do të kryhen procedurat kufitare opsion për kafe në pogradec dhe më pas nisja drejt tiranës mbërritja në tiranë të përfshira udhëtimi me autobuz luksoz akomodimi në hotel 4 me mëngjes vizitat sipas programit taksat lokale të përfshira guida profesionale e liçensuar asistenca e agjensisë gjatë gjithë kohës 10

[close]

p. 11[close]

p. 12

mirabilandia

[close]

p. 13

mirabilandia rreth turit mirabilandia është një park gjigand lojërash në emilia-romagna i cili është i vendosur në një lagje të qytetit të ravennas ra parku është përgjithësisht i hapur që nga java e pashkëve deri në tetor itinerari 1 2 3 4 5 dita 01 durrës bari dita 02 mirabilandia dita 03 mirabilandia dita 04 bari dita 03 durrës dita 01 durrës bari takimi me turistët në qendër të qytetit pas akomodimit në autobuzin tonë luksoz e me ajër të kondicionuar drejtohemi drejt portit të qytetit të durrësit pas kryerjes së procedurave të imbarkimit sistemohemi në traget sipas dhomave përkatëse dita 02 mirabilandia mbërritja në portin e barit rreth orës 08:15 të mëngjesit pas kryerja e procedurave të disimbarkimit vazhdojmë udhëtimin tonë me autobuz drejt qytetit të ravenës pas rreth 5 orë e 30 min udhëtim sigurisht me pushime gjatë rrugës mbërrijmë në destinacionin tonë ku na shfaqet parku madhështor mirabilandia pasi bëjmë sistemimin në hotelin tonë në mbrëmje bëhet një vizitë e shkurtër rreth qytetit duke parë gjërat më interesante të tij 13

[close]

p. 14

mirabilandia dita 03 mirabilandia pas ngrënies së mëngjesit në hotel drejtohemi tek parku i lojrave mirabilandia qëndrojmë aty deri në mbyllje e ku mund të bëhet edhe ngrënia e drekës opsionale e më pas sistemohemi në autobuz e nisemi drejt një shëtitjeje e më pas darkojmë në një restorant me muzikë live dita 04 bari pas ngrënies së mëngjesit në hotel drejtohemi drejt qytetit të barit për të parë gjërat më interesante të tij si muzeu teatri bashkinë e qytetin një pjesë të barit të vjetër ku duken shumë qartë muret e vjetra romake shëtitoren buzë detit etj gjatë udhëtimit drejt barit do të ndalojmë edhe në 2 qendra tregtare pas këtyre shëtitjeve i drejtohemi portit për të bërë imbarikimin në tragetin tonë dita 05 durrës mbërritja në portin e durrësit dhe pas procedurave të disimbarkimit bëjmë ndalesën tonë të fundit në qendër të qytetit të përfshira udhëtimi me autobuz luksoz hotel me mëngjes të përfshirë taksat e hotelerisë janë të përfshira biletat e tragetit vajtje ­ ardhje me dhomë taksat lokale janë të përfshira sigurimi i shëndetit në udhëtim guida asistencë gjatë të gjithë kohës 14

[close]

p. 15[close]

Comments

no comments yet