Вересень-2017

 

Embed or link this publication

Description

Шкільна газета

Popular Pages


p. 1

Заклад освіти І-ІІІ ступенів «Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр» Випуск № 16’2017 1 Читайте у номері: Сторінка редактора. Вересень – початок осені……………………..1 1 вересня – День знань...2 Лучка М.В. Зустріч із другом……….3 Дідик М.І. Краса і велич Тернопілля……………...4 Сергій Ткачук. «Він повернувся додому піснею»…………………5 Наші гості – патрульна поліція Тернополя……...7 Євгенія Василишин. Концерт Західної Ліги сміху…………………….8 Екскурсія до парку «Топільче»…………….10 Країна Анімації……….11 Справжнє дитяче свято – посвята в калинчата……………...12 У випуску використано матеріали з Інтернету сайт Te.News.org.uq Назва вересня прийшла з Полісся. Там у цей період цвіте верес — цінна медоносна рослина. Був цей місяць також ревуном, заревом, сівнем, бабським літом та покрійником. У стародавніх слов'ян місяць жнив називався серпень, а місяць молотьби — вересень (від слова «верещить» — молотити), і походять вони від назви землеробських робіт. На думку філологів, назва початкового місяця осені безпосередньо пов'язана з буйним цвітінням вересу. Це ж спостерігаємо і в інших слов'янських народів: у білорусів — «верасєнь», поляків — «вжесєнь»; у перекладі з литовської мови вересень означає «місяць вересу», в латиській — «місяць цвітіння вересу». Книжна мова періоду Київської Русі фіксує також назву «варєснець». На західноукраїнських землях відомі назви «маїк» (починають «маятися», тобто зеленіти ранні сходи озимини) і «сівень» — пора масового висівання збіжжя. Ще одна назва вересня — «покрійний». Вона походить од свята Покрови. Під цю пору земля вже покривається листям. Адже з вересня листя на дереві не тримається. Проте переважна більшість європейських мов послуговуються латинською назвою «септембр», що означає «сьомий». У Давньому Римі він і справді був сьомим. Адже річне літочислення починалося з березня. Прийнявши новий, григоріанський календар, в якому новоріччя було перенесене на січень, місяценазву залишили старою, себто юліанською. На які події був багатий вересень у нашій школі читай у сьогоднішньому номері газети.

[close]

p. 2

1 вересня – – справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо усім школярам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому – високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної дитини. Найщиріші слова подяки – вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину! Сьогодні наша шкільна родина поповнилася новими учнями підготовчого класу (класний керівник Гураль Тетяна Семенівна). 2 Ось перший дзвоник гучно вам лунає, – Це школа щиро кожному бажає Навчатись із натхненням, із любов’ю, І бути всім родиною одною. Вітальне слово першокласникам від класного керівника Савіцької Ольги Романівни. Дорогі діти, вчителі, батьки! Щиро вітаю всіх Вас із традиційним вересневим святом першого дзвоника – Днем знань, який відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнена, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні! Зі святом! Щасти Вам!

[close]

p. 3

Сьогодні свято не тільки для вчителів, але і для учнів та їх батьків. День знань і День зустрічей, приємних і неповторних сюрпризів. Ось і ми, учні 6 класу, дочекались моменту, коли до нас на свято Першого дзвоника завітав наш друг і однокласник Юркевич Давид. 3 Перебуваючи на реабілітації в Польщі, Давид ніколи про нас не забував: розмови по Skype, телефонні дзвінки, подарунки – це все жести доброї волі і товариські відносини. Як приємно бачити радість і щастя в чесних очах нашого друга. Ми з радістю і відкритими обіймами зустріли Давида, адже нещодавно ми гралися і галасливо бешкетували на перервах, а тепер всі подорослішали, змужніли, і наша дружба стала ще міцнішою. Ми дуже щасливі, що Давид про нас пам'ятає, залишається таким оптимістом і справжнім другом. Класний керівник 6 класу Лучка Марія Василівна провела для Давила та його однокласників Перший урок на тему: «Я - громадянин України!». Педагог виховувала в учнів патріотичні почуття, національну свідомість, гордість та шанобливе ставлення до героїв – захисників незалежної України.

[close]

p. 4

Учні 9-го, 10-А і 10-Б класів разом зі своїми класними керівниками Редьквою Н.М., Баранюк Н.З., Дідик М.І. та батьками здійснили екскурсію по рідному Тернопіллю. Цього разу їх зустріла Кременеччина. Мандрівники відвідали найстаріший ботанічний сад на Волині, який входить до номенклатури ботанічних садів світу, милувались краєвидами околиць, барвами квітів, шумом вікових дерев і синім-синім небом, слухали притишену музику древнього Кременця. Чарівними осінніми кольорами привітав їх ботанічний сад – пам’ятка садовопаркового мистецтва, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, – що був закладений у 1754 році. Неабиякі враження залишила відвідана замкова гора Бона – найцікавіша пам’ятка Кременця, замок ІХ-ХVІ століття, висота якої 397 м над рівнем моря. 4 Складний був маршрут, діти втомилися фізично, але жоден із них не пошкодував, що здійснив цю поїздку. Кожне дитяче серце та душа наповнилися гордістю та величавістю за історичні надбання рідного краю, котрі ще не раз покличуть юних туристів до пізнання таємниць славної історії України. Знаний майстер садово-паркового мистецтва Діонісій Мак-Клер та доктор медицини і ботаніки Віллібальд Бессер на початку ХІХ століття заснували у м.Кременець ботанічний сад, якому належить пріоритет перших наукових досліджень рослин, широкої інтродукційної роботи, наслідком якої стало впровадження на теренах України близько 100 нових рослин.

[close]

p. 5

Яке це щастя, коли діти продовжують любити і пам’ятати своїх батьків навіть тоді, коли їх не стає. Відома тернополянка Мирослава Ярмуш разом зі своїми друзями – однодумцями організувала чудовий творчий вечір-спомин про свого батька – українського поета і прозаїка Василя Ярмуша. 15 вересня йому виповнилося б 77 років. До Бункермузу, де відбувалось урочисте дійство, завітало багато друзів і знайомих Мирослави. Серед них спеціальні гості: Андрій Підлужний, Сашко Алексєєв, Ярослав Гевко, Анастасія, Олександр Назарчук. Серед гостей був і наш Сергій Ткачук, учень 9 класу разом із мамою Тетяною. 5 Журналіст і письменник Василь Ярмуш був надзвичайно цікавою і багатогранною особистістю. Працював позаштатним кореспондентом обласної молодіжної газети «Ровесник». Організував і очолював літературно-мистецьку студію «Розмай». За коротке життя він встиг зробити багато. У творчому доробку поета поетичні збірки «Казка про тебе», «Граніт і полум’я», для дітей – «Над Серетом», драматична поема «Соломія Крушельницька», новели – «Олесина любов», «Весільна сорочка». У 2003 році «Правди святе зерно» надрукувало тернопільське видавництво «Джура», упорядником і редактором якої є невтомний Ярослав Гевко.

[close]

p. 6

На вечорі відбулись дві творчі презентації: пісня відомого співака та актора Сашка Алексєєва «Стільки літ» на слова Василя Ярмуша (музика – Андрій Підлужний) та відеопоезія на вірш Ярмуша «Дума про Україну», учасником якої став наш Сергійко. Василь Ярмуш відійшов у засвіти 22 вересня, коли йому було тільки 36 років. Осиротіли дружина Марія і двоє діточок – Мирослава і Тарас. «Здолавши земне тяжіння, Василь полинув у вічність, переливши жар власного серця у даровані нам поетичні строфи», – каже Ярослав Гевко. Хочеться вірити у пророчі слова поета, який колись написав: «Бачу сонце над рідним краєм, Бачу радість і затінки зла… Це нічого, що я згасаю, Лиш би пісня моя жила!». 6

[close]

p. 7

7 На цю зустріч вихованці нашого закладу завжди чекають із нетерпінням, адже у гості до школи приходить патрульна поліція м.Тернополя. Сьогодні поліцейські провели для дітей цікавий та змістовний захід на тему: «Відкриті книги патрульних». Діти мали нагоду поставити питання патрульним про їх роботу. А за хорошу поведінку та міцні знання друзі-поліцейські влаштували школярам сюрприз – фотосесію з найкращими представниками служби та поїздку на справжньому поліцейському автомобілі.

[close]

p. 8

Усім привіт! У сьогоднішньому випуску нашої газети я, Женя Василишин, вам розповім, як я та Сергій були на концерті Західної Ліги сміху. Концерт відбувся 7 вересня у ПК «Березіль». Проводився він не так як традиційна Ліга у Києві, а по-особливому. Тренерами були гравці, які уже мали досвід і грали у Лізі, та актори студії Квартал 95, серед них були також Таня Песик та Тарас Стадницький (Володька). Вони уже вдруге виступають у статусі тренерів, також тренером був Гриць Драпак, а ведучим – сам Віктор Гевко (Кум). Тренери опікувались новими молодими командами, які ми особисто бачили вперше, але це не зменшило насолоди від перегляду концерту. Ми так сміялись, що ледь не надірвали животи, а особливо над жартами команд Таньки та Володьки, бо вони ж наші фаворити – земляки. Окрема подяка Віктору Гевку, який інколи брав участь у номерах і підтримував приємну атмосферу. Коли концерт закінчився ми сфотографувалися з Танькою та Володькою та взяли в них афтографи, шкода тільки, що до Віктора Гевка неможливо було «пробратись», бо він був ведучим і стояв аж за кулісами. Ми не пожалкували, щo пішли на концерт, бо отримали багато цікавих вражень і приємних емоцій! 8

[close]

p. 9

І наостанок, приємний додаток до моєї статті: розповідь про V. I. P. Тернопіль. Команда створена 2008 року в Тернополі. За три роки команда взяла участь у багатьох лігах КВК, зокрема, ВУЛ, ПУЛ, Слобожанська ліга КВК, Відкрита телевізійна ліга КВК «Європа», Всеукраїнська ліга КВК «Волинь», Галицька ліга. V.I.P. Тернопіль – дворазові чемпіони. 9 Найбільше команда відзначилася у Вищій українській лізі КВК. Там вони брали участь у двох сезонах. Вперше більша частина України дізналася про команду у 2009 році. Вони взяли участь у ВУЛ під назвою «Вар'яти». В 1/4 фіналу команда поступилася лише Збірній Блондинок України з Харкова. Пізніше у півфіналі команді вдалося вибороти четверте місце із шести команд. Цей результат не дав можливості команді пройти далі. У 2010 році команда змінила назву на «V.I.P». Та й у цьому сезоні вони дійшли лише до півфіналу. Найбільш запам'ятався глядачам номер «Мамині синочки» на мотив «Татусеві доньки». Учасники команди «V.I.P» Тетяна Песик та Віктор Гевко виграли 50 тисяч гривень на шоу Розсміши коміка. Трохи згодом дует узяв участь у спец-випуску шоу, де заробив вже 100 тисяч.

[close]

p. 10

Учні 5-Б класу разом зі своїм класним керівником Іванською Л.І. здійснили цікаву і незабутню екскурсію осіннім парком. Тернопільський гідропарк «Топільче» — наймолодший і один із найкрасивіших парків Тернополя. Учням найбільш сподобались мешканці зоокутка: фазани, качечки, лебеді, павичі, кізочки, ослики, поні, коні, баранчики, лані та страуси. 10

[close]

p. 11

11 До учнів ТОНРЦ завітали керівники гуртка дитячої анімації «Руда миша». Наші вихованці мали можливість на кілька годин стати винахідниками та розробниками мультика. Ідеї та образи майбутніх героїв дітям допомагали створювати наші гості – керівник дитячої креативної студії «Іриска» та депутат міської Ради Бицюра Л.О. В арсеналі юних мультиплікаторів були олівці та пластилін. Дітям дуже сподобалась цікава подорож у країну Анімації, де всі фантазії оживають.

[close]

p. 12

12 Традиційно у день Різдва Пресвятої Богородиці наймолодших вихованців нашого закладу, учнів підготовчого класу, приймають у калинчата. Цей день у школі – справжнє свято. Сьогодні було усе: і щирий дитячий сміх, і щасливі обличчя вихованців та їхніх родин. На сцені панувало чарівне дійство, яке перенесло усіх до Країни Дитинства. Арт-група «Клоуни» підготували веселу програму, де були і шоу мильних бульбашок, файєр-шоу, Міньйончики, Смішарик та «непролазні» труби.

[close]

Comments

no comments yet