Лідер №85. Грудень 2016р.

 

Embed or link this publication

Description

Здолбунівське ВПУЗТ

Popular Pages


p. 1

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.1 Випуск №85 (грудень 2016) 13 грудня – ДЕНЬ СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАННОГО «Дай, Андрію, знати, яку долю ждати»

[close]

p. 2

Ст. 2 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» «Зупини епідемію СНІДу!» 1 грудня в ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» було проведено заходи з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Головна його мета – привернути увагу суспільства до цієї проблеми сьогодення. Тому психологом Якубчик В.Р., медпрацівником Ярмощук С.В. та представниками учнівського самоврядування Литвином С. та Капітулою М. було організовано акцію «Зупини епідемію СНІДу», в ході якої учням, викладачам, майстрам виробничого навчання та всім працівникам навчального закладу було роздано інформаційно-просвітницькі буклети та чіпляли червону стрічку – символ боротьби зі СНІДом. Також учасники акції ознайомили учнів всіх груп із основними симптомами ВІЛ, шляхами його передачі та методами захисту від страшної недуги. Ми повинні пам’ятати про проблему «чуми» ХХІ століття не лише 1 грудня. Адже без особистого внеску кожного з нас, неможливо ефективно протистояти поширенню цієї страшної хвороби. Для цього молодь повинна вести здоровий спосіб життя, проявляти милосердя і співчуття до тих, хто вже хворий. КВК з охорони праці 01 грудня в ДНЗ «Здолбунівське ВПУЗТ» було проведено КВК у рамках місячника з охорони праці під керівництвом викладача Бойко Л.Г. У змаганнях взяли участь шість команд першокурсників: «Емемдемс» (група №5), «Сто-1» (група №6), «Лимари на мопедах» (група №10), «Чіп і Дейл» (група №14), «Фіксики» (група №15) та «Електровозники ВЛ2» (група №18). Учасники вправлялися у таких конкурсах: «Візитка», «Мої дії при виникненні надзвичайних ситуацій» та конкурс уболівальників. До уваги брались і емблеми кожної команди. Журі, до складу якого увійшли: директор училища Шевчук Р.І., заступник директора з НВР Трало О.В., методист Боярчук І.С., психолог Якубчик В.Р. та завідуючий господарством Панасюк В.С. оцінювали не лише знання з предмету, а й артистизм, винахідливість та оригінальність учасників. У номінації «Найкмітливіші» перевагу надали команді групи №10, номінація «Мої дії при виникненні надзвичайних ситуацій» дісталася групі №15. «Найкращими вболівальниками» стали учні групи №18. Переможцями стали дві команди: група №14 («Провідник пасажирського вагона» – класний керівник Ладчук О.О., майстер в/н Карачун Д.О.) та група №5 («Слюсар з ремонту рухомого складу» – класний керівник Поліщук Н.А., майстер в/н

[close]

p. 3

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Калинюк Р.В.), третє місце виборола група №6 («Лицювальник-плиточник. Штукатур. Маляр» – класний керівник Поліщук Л.С., майстер в/н Мельник Т.С.). І призери, і переможці отримали грамоти та подарунки від учнівського профспілкового комітету. «майстри малої Ст. 3 ракетки». КВК пройшов весело та цікаво. Усі продемонстрували високі знання та вміння з охорони праці. Адже ці навички необхідні завжди, і не лише на об’єктах з підвищеною небезпекою, а й у повсякденному житті кожного з нас. Закінчилася першість училища … Відразу в двох видах спорту мали змогу випробувати свої сили всі бажаючі в останніх числах листопада – в першості училища змагались шахісти та тенісисти. Першими розпочали спортивні баталії Біля сорока учасників пройшли попередній етап, за результатами якого було відібрано дванадцять кращих спортсменів, які в одноколовому турнірі і визначили кращих. Цікаво, що в ці змагання називались абсолютною першістю, адже в одній турнірній сітці разом з хлопцями змагались і троє дівчат: Ровенчук Іванна, Грищук Елла та Логвіщук Наталія, і якщо Іванка не змогла пробитись в фінальний етап, то двоє інших дівчат добряче попсували нерви хлопцям, а Логвіщук Наталія навіть здобула «срібло» загального заліку, обігравши всіх хлопців, окрім чемпіона – Ящука Дмитра. Загалом же призери змагань вишикувались в такому порядку: юнаки: Ящук Дмитро (гр. № 17), Подніжний Олександр (гр. № 3), Лопуга Микола (гр. № 2); дівчата: Логвіщук Наталія (гр. № 14), Грищук Елла (гр. № 1), Ровенчук Іванна (гр. № 1); абсолютна першість: Ящук Дмитро, Логвіщук Наталія, Подніжний Олександр. Повернулися з призовими місцями Надзвичайно успішною стала перша в нинішньому році поїздка наших спортсменів на обласну спартакіаду серед закладів професійно-технічної освіти області в м. Рівне. Як і кожного року честь відкрити змагання, що триватимуть аж до травня випала шахістам та тенісистам. Всі чотири наші команди (по дві з юнаків та дівчат) вступали в боротьбу в статусі фаворитів, і в запеклій та напруженій боротьбі їм вдалося підтвердити цей статус – всі команди вибороли призові місця.

[close]

p. 4

Ст.4 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Настільний теніс: юнаки – друге місце: Ящук Дмитро та Подніжний Олександр дівчата – друге місце: Грищук Елла та Логвіщук Наталія Шахи: дівчата – друге місце: Нестерчук Оксана та Матвійчук Тетяна юнаки – третє місце: Григорук Петро та Михальчук Максим життєдіяльності. Цього року він тривав з 07 листопада по 07 грудня і містив низку цікавих та пізнавальних заходів: - конкурс «Браво – я краща, кращий»; - вікторина з теми «Електробезпека»; - ділова гра «Надання медичної допомоги» – на тренажері; - конкурс плакатів «Дотримання вимог охорони праці під час виробничого навчання»; - конкурс на кращу презентацію; - олімпіада з охорони праці; - «круглий стіл» на тему «Філософія життя»; - КВК між учнями навчальних груп: 5,6,10,14, 15 та 18. Таким чином в загальному заліку спартакіади Рівненської області серед закладів професійно-технічної освіти області наше училище міцно закріпилось на чільних місцях, зберігаючи непогані шанси знову закінчити дані змагання в призовій трійці. Місячник з охорони праці Уже стало доброю традицією в ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» щорічно проводити місячник з охорони праці та безпеки Варто сказати, що упродовж місячника членами гуртка «Життя людини – найвища цінність» було проведено ряд виховних годин на тему «Основні заходи запобігання травматизму, профзахворювань»; «Перестороги при зіткненні з вибухонебезпечними предметами»; «Не допускай ураження електричним струмом»; «Світ без насильства»; «Охорона праці – це життя». Учасники «філософського столу» отримали допомогу у складних філософських та соціальних проблемах. З цікавою презентацією виступила староста гуртка учениця групи №14 Рудік Юлія. Переможцями конкурсу на кращу презентацію стали: 1 місце – учні групи №14 Рудік Юлія та Шаєвська Діана; 2 місце – учень групи №15 Жроут Михайло.

[close]

p. 5

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст. 5 Цікавим був і конкурс плакатів «Дотримання вимог охорони праці під час виробничого навчання», оскільки учні намагалися якнайповніше відтворити на них правила поведінки на небезпечних ділянках галузі. За рішенням журі, найкращим став плакат учнів групи №14, друге місце посіли учні групи №6, третє – учні групи №5. Кращі знавці охорони праці у своїх групах боролися за звання кращого знавця серед першокурсників з теми «Електробезпека, долікарська допомога» найкращі знання продемонстрували учні групи №14 Дзюбук В. та Абрамович Р. Конкурс «Браво – я краща, кращий» складався з трьох етапів. Переможцем конкурсу став учень групи №6 Федець Назар, 2 місце – учень групи №10 Мельничук Назар, 3 місце – учень групи №5 Масюткін Роман. училища Боярчук І.С., Панасюк В.С. – відповідальний за господарську роботу, Якубчик В.Р. психолог навчального закладу оцінювали не лише знання з предмету, а й артистизм, винахідливість та оригінальність учасників. Усі конкурси оцінювалися за п’ятибальною системою, в результаті чого переможцями стала команда групи №14 «Чіп і Дейл» і команда групи №5 «Емемдемс», а третє – «Сто-1» групи №6. З метою найбільш ширшої участі охочих довести власне досконале знання предмета та інтелектуальні здібності проводилась олімпіада. Переможці олімпіади: 1 місце – Веремійчук Наталія (група №14); 2 місце – Абрамович Роман (група №15); 3 місце – Клепанчук Олександр (група № 15). Традиційним для місячника став і КВК між першокурсниками. Учасники вправлялися у таких конкурсах: «Візитка», «Мої дії при виникненні надзвичайних ситуацій» та конкурс уболівальників. До уваги брались і емблеми кожної команди. Журі, до складу якого увійшли: директор училища Шевчук Р.І., заступники директора з навчальновиховної роботи Трало О.В., методист У підсумку всіх конкурсів переможцями місячника стали: 1 місце – група №14; 2 місце – група №5 та 3 місце – група №10. Питання охорони праці знаходяться в центрі уваги керівництва училища. Андріївські вечорниці 13 грудня веселе і колоритне свято пройшло в ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту». Адже день Андрія був найвеселішим та найочікуванішим зпоміж найбільших зимових свят. За українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища.

[close]

p. 6

Ст.6 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Повернули до життя традиції предків дівчата та хлопці за допомогою вихователя гуртожитку Акініної А.О., майстра виробничого навчання Карачун Д.О. та художніх керівників Мартинюк Т.Г. та Коломиса В.В.. Молодь пригадала стародавні звичаї, дізналася про історію свята Андрія, взяла участь у веселих забавах, конкурсах, іграх. А як же без ворожіння? Воно додало дійству неймовірної казково- містичної атмосфери. Не обійшлося на вечорі й без запальних танців та жартів. Андріївські вечорниці пройшли весело. Усі учасники отримали незабутні враження, відчули себе причетними до того дійства, яке давним-давно відбувалось в селах на нашій славній Україні. Ті, хто прийшли цього дня на захід, мали можливість не лише подивитися, а й самим взяти участь у забавах. Господиня Оксана Купінець разом з господарем Проневичем Костянтином задавали тон веселощам і розвагам. Звучали обрядові пісні, розігрувалися сценки, котрі нагадали, як наші предки влаштовували своє дозвілля та розваги. Різдвяна зірка У час, коли на землю лягає кришталева пухка ковдра, у вікна будинків заглядає Різдвяна зірка. Вона приносить Божу благодать у кожну оселю і всі люди прославляють Сина Божого у пісняхколядках. Заключним етапом свята став обряд з калитою. З яким благоговійним трепетом виносили дівчата цей обрядовий хліб – головний атрибут свята! Господар вечорниць перевтілився у пана Калитинського – стеріг калиту і не давав хлопцям її вкусити. Наостанок господиня вечорниць разом із дівчатами частували всіх варениками.

[close]

p. 7

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст. 7 Саме тому вже традиційно, у місті Рівному в приміщені Технічного коледжу НУВГП проводиться фестиваль колядок «Вифлеємська зірка», де бере участь гурт колядників «Різдвяні передзвони» Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту. Участь у цьому фестивалі є важливою для учасників колективу, адже основним завданням сучасності є прославляння Українських фольклорних традицій, частиною яких є віншування і колядки. Учні задоволені можливістю проявити свої таланти через призму наступаючого свята. Гурт «Різдвяні передзвони» дякує всім організаторам чудового свята та вітає усіх із Новорічними та Різдвяними святами. Христос народився! Славімо його! Солодощі від святого Миколая Дев'ятнадцятого грудня - день святого Миколая. Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Виростають діти - і добра казка зникає, а Миколай залишається. учнівського профспілкового комітету Наталія Поліщук вручила солодкі подарунки учням дітям – сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування. Цього року до свята долучилися фахівці із соціальної роботи Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Кухарук і Тетяна Стерняк, які вручили свої подарунки. Наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, Доброти, Прощення та Любові до ближніх. Сильні духом Під такою назвою в ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» пройшла благодійна акція, аби створити святковий настрій та підняти бойовий дух нашим захисникам. В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки. Цієї традиції незмінно дотримуються у нашому навчальному закладі. Щороку учнівський профком доводить, що в училищі панує атмосфера однієї великої родини, у якій усі мають бути щасливими. І ті, що дарують, і ті, що подарунки отримують. Бо найбільше щастя в житті – робити добро. І цього річ голова Адже наближаються найочікуваніші і найулюбленіші українцями новорічно- різдвяні свята. Ми всі родом з дитинства, а отже віримо у гарні подарунки від Святого Миколая і чекаємо їх з нетерпінням. У навчальному закладі, як могли, намагалися зібрати дарунки для тих, хто зараз далеко від своїх домівок, хто зустріне свята не за родинним столом, а на передовій під ворожими залпами. Саме для них – мужніх і безстрашних, учні купили солодощі, написали щирі і зворушливі листи, зробили вітальні листівки. Кожен подаруночок, який передали місцевим волонтерам, прикрашений не тільки яскравими стрічками, а й листом зі словами вдячності героям та привітаннями зі святом.

[close]

p. 8

Ст.8 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Це треба знати… В останні роки на дорогах України виникають десятки тисяч автомобільних аварій і катастроф, у яких гинуть та отримують травми тисячі чоловік. Не є виключенням в цьому і наша область. Причини дорожньо-транспортних пригод можуть бути різноманітні. Це насамперед порушення правил дорожнього руху, недостатня підготовка осіб, які керують автомобілем, слабка їх реакція та технічні несправності автомобілів, необережність і самовпевненість пішоходів. водію буде дуже складно вчасно зреагувати на такий несподіваний «маневр», тож ризик потрапити під колеса авто зростає у рази. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості радимо користуватися світловідбивачами, для того, щоб водії могли вчасно помітити вас на дорозі. Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або хтось ненароком може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса. Тому поводьтеся на зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим. Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена або недостатня видимість. Спочатку переконайтеся, що машин нема, а тоді обходьте. Як каже народна мудрість: «Сім раз відмір, а раз відріж». У зв’язку з погіршенням погодних умов, а також з метою профілактики інформуємо усіх нас з правилами поведінки на дорозі та просимо всіх учасників дорожнього руху бути особливо обережними Пішоходи повинні ходити по тротуарах або пішохідних доріжках, притримуючись правого боку, а за їх відсутності – по велосипедних доріжках або в один ряд по узбіччю дороги, назустріч рухові транспортних засобів. На дорогах, що мають розмежувальну смугу, а також на дорогах поза населеними пунктами можна рухатися по зовнішньому краю проїжджої частини назустріч рухові транспортних засобів. Пішоходи повинні неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, переходити дорогу тільки у встановлених місцях та попередньо переконавшись у відсутності небезпеки. Пам’ятайте, що не можна раптово виходити чи вибігати на проїзну частину дороги, у тому числі й на пішохідний перехід. На слизькій дорозі Слід бути максимально обережними й усім автолюбителям. Будьте особливо обережними на спусках та підйомах, шляхопроводах, при наближенні до пішохідних переходів. Пам’ятайте, що на слизькій дорозі не слід гальмувати різко, адже це призводить до блокування коліс, збільшення гальмівного шляху, або ж втрати керованості. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості увімкніть ближнє світло фар або протитуманні фари. Якщо необхідно зупинитися – знижуйте швидкість поступово. Під час зупинки ввімкніть аварійну сигналізацію.

[close]

p. 9

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Гороскоп на 2017 рік Ст. 9 Що віщує нам рік Вогняного Півня? Овен (21.03-20.04) У 2017 році Овни будуть здатні на непередбачувані вчинки. Півень відкриє для тебе безліч привабливих можливостей і перспектив, тільки встигай за все хапатися. Але натомість символ року зажадає від тебе рішучості і навіть відваги. Невпевнені будуть пасти задніх. Успіх супроводжуватиме в 2017 році уважних і цілеспрямованих представників знака Овен. Телець (21.04-20.05) 2017 рік готує для Тельців серйозні зміни у житті, особливо на любовному фронті. Це стосується як поодиноких, так і сімейних представників знаку Телець. А ось звичну впертість і зайву лінь доведеться заховати подалі: в рік Півня тобі посміхнеться удача, якщо ти проявиш напористість і цілеспрямованість у справах. Близнюки (21.05 - 20.06) Рік Півня розставить пріоритети для Близнюків, вивівши на передній план сім'ю і взаємини. Готуйся до того, що у тебе знайдуться сили і бажання вирішити давно забуті і відкладені питання, навіть ті, з якими ти змирилася. Головне - не рубати з плеча, а обмірковувати можливі варіанти, і правильне рішення визріє саме. Рак (21.06 - 22.07) Прийдешній 2017 рік буде не особливо ласкавий до Раків. Можливі деякі проблеми, особливо в професійній сфері. Головне - не опускати руки і не впадати у відчай. Адже, як ти пам'ятаєш, Півень любить рішучих людей, і цілком імовірно, що розлучившись із чимось одним, ти отримаєш інше, більш цінне придбання. Зате це гарний період, щоб розпрощатися зі шкідливими звичками або нав'язливими людьми в твоєму житті. Лев (23.07 - 22.08) 2017 рік обіцяє сміливим і рішучим Левам стабільність і процвітання. Саме таку поведінку вітає Півень. Впевненість у справах піде тобі на користь. Але це не дає тобі права вкрай домінувати над рідними і близькими, інакше під напором твоєї сили не минути розвалу сім'ї. Намагайся контролювати свої емоції і не робити імпульсивних і необдуманих вчинків. Діва (23.08 – 23.09) З перших же днів 2017 року Діви зазнають відчутного приливу сил і енергії. Головне - направляти її в правильне русло, наприклад, не на сварки і з'ясування стосунків, а на виправлення помилок і вдосконалення себе. Ти легко зможеш поліпшити свої професійні та особистісні якості. А ось уникати конфліктів і відволікатися від імпульсивності тобі допоможе повне розслаблення, заняття спортом і прогулянки.

[close]

p. 10

Ст. 10 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Гороскоп на 2017 рік Терези (24.09 - 23.10) У 2017 році Терезам для успішного просування по кар'єрних сходах і в особистому житті доведеться боротися зі своєю одвічною нерішучістю і коливаннями. Хоча ретельне планування справ тобі не завадить. Намагайся не розпорошуватися на всі боки, а цілеспрямовано рухатися до наміченої мети - тоді успіх в рік Півня тобі забезпечений. Не розраховуй на підтримку з боку, ти здатна(ий) впоратися з неприємностями самостійно. Скорпіон (24.10 - 21.11) 2017 рік для Скорпіонів буде цілком благополучним. Прийшов час для втілення старих і нестандартних ідей. А Півень чекає від тебе оригінальності і рішучості. Не відмовляйся від допомоги з боку, вона може виявитися надзвичайно корисною. Але і не пускай все на самоплив - і професійна діяльність, і особисті стосунки, і місце проживання залежать тільки від твого рішення. Прислухайся до своєї інтуїції - вона тебе не підведе. Стрілець (22.11 - 21.12) Протягом усього 2017 року Стрільців не залишатиме активне бажання змінити життя на краще. Це прекрасний період для налагодження взаємин з оточуючими, причому як в соціумі, так і в особистому житті. Спілкування принесе безліч корисних знайомств, приємну романтику і любовні переживання. Проте подорожувати і від'їжджати далеко від будинку цьогоріч не варто. Козеріг (22.12 - 20.01) Не можна назвати 2017 рік простим для Козерогів. При всій своїй енергійності і працездатності оточуючі готові будуть ставити тобі палки в колеса. Не розпиляйся на негатив і з'ясування стосунків, а краще скористайся своєю проникливістю, щоб виявити недоброзичливців у своєму колі і віддалити їх від себе. Так справи підуть продуктивніше, та й в особистому сенсі в наступному році погода проясниться і тобі посміхнеться сонце. Водолій (21.01-20.02) У Водоліїв у 2017 році з'явиться непереборне бажання до аналізу і самокопання. Можливо, повертаючись до досвіду минулих років, тобі вдасться правильно вибудувати стратегію на майбутнє. Саме тому Півень підштовхуватиме тебе завершити залишені в минулому справи, розібратися зі старими стосунками, зустрітися зі старими друзями - без цього не допустить до розвитку, просуванню й успіху в новому році в усіх сферах життя. Риби (21.02-20.03) Для Риб Новий 2017 рік увірветься в їхнє життя більш стрімким потоком, ніж вони були готові. Ти з несподіванкою для самої себе відкриєш в собі талант комунікабельності і легко будеш знаходити спільну мову з оточуючими. Це в свою чергу благотворно позначиться на твоїй роботі, навчанні і в особистому житті. В тобі проявиться чималий інтерес до своєї зовнішності, і за прагненням до зовнішньої краси підтягнеться і багатство внутрішнього світу.

[close]

Comments

no comments yet