Листопад-2016

 

Embed or link this publication

Description

Шкільна газета

Popular Pages


p. 1

Заклад освіти І-ІІІ ступенів «Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр» 1 Випуск № 10’2016 Сьогодні, шановні читачі, команда учнівського самоврядування розпочинає співпрацю зі шкільною газетою і відкриває нову сторінку під назвою «LEGOLAND». Читайте у номері: Сторінка команди учнівського самоврядування. Країна «LEGOLAND» Історія дитячого конструктора «Lego»......1 Цікаві факти про Lego…2 Неймовірні факти про Японію………………….5 Історія шоколадки «Оленка»………………..7 Вернісаж Олександра Процюка (конкурс)………………..9 У випуску використано матеріали з Інтернету, сайту хорошого настрою fishki.net. Історія дитячого конструктора «Lego» У далекому 1932 році Оле Кірк Крістіансен з Данії, назбиравши грошей, вирішив розпочати свою справу, просту і надійну – виробництво драбин і дошок для прасування. Щоб не шпурлятися грішми, у столярному сараї, що розташовувався за теслярським магазином, він знайшов справу для кожного з членів родини. Особливо старанно трудився молодший син Готфрід Кірк Крістіансен. Хоч йому ледь виповнилося 12 років, хлопчик старанно допомагав прибирати майстерню двічі вдень. Батько одного разу помітив, що син обрізки дошки, схожі на кубики, не викидає, а складає в окремий ящик. - Готфрід, навіщо тобі це сміття? - Це не сміття, тату. Ці обрізки я фарбую і міняюся ними з хлопцями. Вони думають, що це кубики. Дивися, який складаний ніж я одержав за 12 синіх і 12 червоних таких кубиків Ніж був дійсно непоганий, і батько замислився. - І багато тобі вдалося вже обміняти? - Усі! Тільки наш тесля ріже дошку так акуратно, що відходів майже не залишається. Кажуть, краще, що є в правилах, – це виключення. Якщо відходи при виробництві виробу користуються більшим попитом, ніж сам виріб, то тільки дурень не задумається. І ось Оле Крістіансен зі старанністю папи Карло став стругати кубики. Відразу оживилася торгівля. Кубики, на відміну від дошок та драбин, мали властивість губитися, тому їх купували частіше. Новий бізнес вимагав винахідливості. І Крістіансен винайшов «набори»: кубики продавалися в коробках за кольорами. Пояснити покупцям, що це новинка, мала назва на обгортці – «Захоплююча гра», тобто «Leg Godt». А щоб навіть малеча могла вимовити таку складну назву, то чоловік залишив тільки слово «Lego». Дитяча гра швидко стала улюбленою для усіх дітей світу (і не тільки дітей).

[close]

p. 2

У 1947 році LEGO стала першою в Данії компанією, що почала відливати форми з пластику. Це було украй вчасно, тому що банальні дерев'яні кубики вже стали набридати. А отут один зі співробітників запропонував робити кубики зі штирками. Це була вже «матриця-революція» – революційне рішення полягало в тому, що за допомогою штирів конструкція, вибудувана з кубиків, робилася міцною, а відповідно – рухливою. Тепер можна було з кубиків будувати що завгодно — вони перетворилися на цеглинки. У світ LEGO прийшла свідомість. В іграхнаборах з'явилися задані форми (будинки, замки, потяги, машини), з'явилися персонажі (королі, пірати, принцеси, лицарі). Імперія LEGO продовжувала удосконалюватися, нові персонажі з'явилися не тільки в ігрових наборах, але й у керівництві компанії – батька змінив син, потім прийшов час брати кермо влади онуку на ім’я Кельд Кірк Крістіансен. 2 Цікаві факти про Lego На фабриках із виробництва Лего працює 8 000 чоловік, половина співробітників працюють на фабриках, розташованих в Данії, решта – в США, Швейцарії, Південної Кореї і Бразилії. Конструктори Lego можна купити в магазинах 130 країн. Конструкторами Лего грає більше 300 мільйонів дітей. Щороку на фабриках Лего виготовляють 20000000000 цеглинок. Якщо розділити всі випущені кубики Лего на усіх людей, що живуть на Землі, то кожному жителю планети дістанеться 64 цеглинки Лего. Два восьмиконтактних кубики можна об’єднати 24 різними способами, три кубика – 1060 способами. З шести кубиків «Лего» можна зібрати 915 мільйонів різних комбінацій. За 50 років випущено 4 000 000 000 міні фігурок Лего. Зараз випускається більше 600 різних конструкторів Лего. Всього існує 1 600 різних елементів Лего. Робот Джиттер, побудований з деталей конструктора Lego Mindstorm, побував у космосі. Його завданням було продемонструвати збір різних предметів в умовах невагомості. З цим він успішно впорався. Програма для робота була написана мовою програмування Java. До складу пластмаси, з якої виготовлені цеглинки Lego, входить така речовина, як сульфат барію. Вона не токсична для людського організму, так як не розчиняється у воді. Ще вона володіє однією властивістю – її добре видно на рентгені, і якщо дитина проковтне деталь від конструктора, її буде просто виявити за рентгенівськими знімками. Для того, щоб кубики легко кріпилися між собою, прийнято єдиний крок для контактної площадки цеглинок Лего. Це дозволяє з легкістю поєднувати деталі різних серій між собою.

[close]

p. 3

Діти всього світу проводять приблизно п’ять мільярдів годин, граючись з кубиками «Лего». Близько семи коробок «Лего» продається щосекунди. Щорічне виробництво цеглинок «Лего» досягає 20 мільярдів цеглинок на рік, тобто щосекунди виробляється близько 600 цеглинок «Лего». 3 Зі 40 мільярдів поставлених один на одного кубиків «Лего» можна зібрати вежу, яка досягне Місяця. Із Лего була побудована залізниця загально довжиною 545 метрів, по ній курсував потяг з трьома локомотивами. Ця конструкція була внесена до Книги рекордів Гіннеса як найбільша. Є таке поняття як «Лего»-анімація, тобто коли за допомогою конструктора роблять мультфільми: спершу роблять фігурки, а потім їхнє пересування. Випущено величезну кількість ігор, як комп’ютерних, так і настільних, де основним елеменот героїв є кубики «Лего». Про «Лего» є навіть телепередачі, де діти змагаються в різних конкурсах із конструктором.

[close]

p. 4

23 мільярди елементів «Лего» виробляються щорічно на фабриці у місті Білунд, що дорівнює 2,4 млн. елементів на годину і 40000 – на хвилину. Починаючи від 2010 році компанія «LEGO Group» збільшила цю цифру до 31 мільярда елементів (до 60000 у хвилину і однієї тисячі щосекунди). При виробництві елементів «Лего» пластик нагрівається до 232 градусів, нагадуючи за консистенцією звичайне тісто. 4 Виробляючи 300 мільйонів шин щорічно, «LEGO Group» є найбільшим виробником шин для іграшок у світі. Якщо скласти всі елементи «Лего», що продаються протягом року, один до одного, то цей ланцюжок 10 разів обійде планету Земля. Всього налічується 3900 елементів LEGO із 58 кольорів. Існує близько 1 мільярда комбінацій, які можна скласти з шести кубиків «Лего» (що мають вісім виступів). Раніше, коли технології не дозволяли точно прорахувати цю кількість, вважалося, що таких комбінацій може бути близько 100 мільйонів.

[close]

p. 5

Неймовірні факти про Японію Країна Висхідного Сонця не перестає дивувати людей. Японська мода, їжа, культура, традиції, технології середньостатистичному європейцеві здаються просто божевільними. Пропонуємо Вам, шановні читачі, декілька цікавих фактів про Японію. Плямкання – ознака хорошого тону. Поводитися шумно під час їжі в Японії не вважається проявом безкультурності, а швидше навпаки. Коли людина голосно плямкає їжею, це означає, що вона насолоджується нею! 5 Освіта – над усе. Японія є однією з найосвіченіших націй у світі. Рівень грамотності в країні просто вражає: 99% японських дітей у віці старшому за 15 років – грамотні. Диня та кавун як прикраса. Японія – явно не краще місце для купівлі дині та кавуна. Японці купують їх в основному для прикраси столу, тому вартість кавуна може досягати $400. Лиса голова як розкаяння. Покайся і поголися! Люди, які голять свої голови, демонструють цим своє розкаяння у разі втрати честі і порушення загально прийнятих правил. Втрата волосся для самурая була найбільшою ганьбою. Порожній оркестр. «Караоке» – японський термін, який означає «порожній оркестр». Світовий ринок караоке сьогодні оцінюється приблизно в 1 млрд. доларів. Одна на усіх. Для японської сім’ї цілком нормальним є купатися у ванні, не міняючи воду. Спочатку ванну приймає старша людина в сім’ї, а останніми – діти. Вулиці без назв. Багато вулиць в Японії не мають назв. Виключенням є Кіото і деякі міста на Хоккайдо.

[close]

p. 6

Хлопчик на славу нації. Японські бездітні пари у 99% випадків вважають за краще усиновляти хлопчиків. Ця практика виникла в Японії ще в ХІІІ столітті, щоб підтримати соціальну і економічну мобільність нації. Нація старіє! У Японії більше тварин, ніж дітей. Молоді японці все частіше і частіше вважають за краще не мати дітей. Нація старіє, а кількість молоді неухильно скорочується. 6 Нічні дискотеки – заборонений захід. У Японії заборонено танцювати пізно вночі. Для таких танців треба отримати спеціальний дозвіл. Gate Tower Building У Японії є шосе, що проходить через будівлю. Йдеться про будівлю Gate Tower Building в Осаці. Японські сніговими – daruki. Японські сніговими складаються тільки з двох снігових куль і нагадують традиційні ляльки daruki. 99 % населення – японці. Японія має один із найнижчих показників іммігрантів у світі. 99 % населення складають японці. Їжа на ходу – моветон. Японці ніколи не їдять під час ходьби. Їсти і ходити одночасно вважається дуже некультурним. Також не рекомендується жувати в японському метро.

[close]

p. 7

Історія шоколадки «Оленка» Шоколад «Оленка» із зображенням маленької дівчинки в хусточці пережив багато соціальних потрясінь. Більш того, малюнок став брендом російського шоколаду, як, наприклад, Моцарт – шоколаду австрійського. Ніякий вид Кремля або Санкт-Петербургу, які теж часто поміщались на обкладинках, не стали брендом, а дівчинка – стала. 7 Світлина маленької дівчинки вперше з’явилась на обкладинці дуже популярного за радянських часів журналу «Здоров’я» у 1962 році. Фотограф видання Олександр Герінас зробив знімок своєї кароокої восьмимісячної доньки Оленки для обкладинки, навіть не здогадуючись, що його чекає незвичайна доля: через декілька років мальована копія знімка з’явиться на шоколадці «Оленка» (художник М.Маслов). У 1964 році радянськими кондитерами на московській фабриці «Червоний Жовтень» була розроблена рецептура шоколаду із характерним кремовим смаком. Етикетка ж «смаколика» зазнавала багато змін – змінювався малюнок хусточки, з’являлися інші деталі, залежно від пори року дівчинка була одягнена у пальто, курточку або сукню. У 1999 році Оленці придумали друга Кузю, але веснянкуватий хлопчик покупцям не сподобався. У 2000 році дочка фотографа Олена Герінас зробила спробу відсудити у виробників гроші за право використовувати своє фото. І хоча графологи та криміналісти підтвердили її зображення на обгортці, адвокати шоколадної фабрики довели, що дівчинка все-таки збірний образ і самостійний творчий твір художника Маслова, який зробив Оленку блакитноокою, трохи змінивши їй рот, трохи витягнувши овал обличчя, трохи збільшивши верхню губу і змінивши форму брів.

[close]

p. 8

8 Це і врятувало «Червоний Жовтень» від виплати дорослій Олені Герінас 5 млн. рублів. Сьогодні Олена Олександрівна живе в підмосковних Хімках разом із чоловіком і двома дітьми, займається аптекарською справою. Наша «Оленка» (виробник фабрика «Roshen») одягнена в українську вишиванку і привітно посміхається усім любителям молочного шоколаду.

[close]

p. 9

Вернісаж Олександра Процюка Картина № 1 Шановні читачі! Пропонуємо Вашій увазі роботи, які написав учень 8-го класу Олександр Процюк, і оголошуємо конкурс на кращу назву картини, що сподобалась. 9 Пропозиції у письмовій формі віддати учням 7-А класу Картина № 2 Картина № 3

[close]

p. 10

Картина № 4 Картина № 5 Картина № 6 10

[close]

p. 11

Картина № 7 Картина № 8 Картина № 9 11

[close]

p. 12

Картина № 10 12 Картина № 12 Картина № 11 Картина № 13

[close]

Comments

no comments yet