Березень

 

Embed or link this publication

Description

Шкільна газета

Popular Pages


p. 1

Заклад освіти І-ІІІ ступенів «Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр» Випуск № 6’2016 Читайте у номері: Василишин Євгенія. Історія свята 8 березня…………ст.1 Паньків Єлизавета. Ідеї для святкування 8 березня………... ст.2 Богач Христина. День Бабусі........ст.3 Репета Мар’ян. Свято японських дітей……….…...ст.4 Школьний Артем. Цікаві факти про динозаврів ….....ст.5 Василишин Євгенія. Інтерв’ю з кицею…..............ст.7 Вітаємо з Днем народження ...…ст.8 Коли йдеться про свята для прекрасної половини людства, відразу всі згадують про 8 березня. Це жіноче свято № 1 у нашій країні. Хоча воно й називається Міжнародним, але в багатьох державах світу не відзначається з таким розмахом, як у нас, і не є вихідним днем. Суто жіночим святом в інших країнах вважається День Матері або День Бабусі. Історія 8 березня пов’язана з історією боротьби його жінок 1910 за свої на права і незалежність. жіночій Започаткували року Міжнародній конференції в Копенгагені. Символіка свята: листівки, тюльпани або гілочка мімози – перші вісники весни. Зараз 8 березня втратило свій революційновизвольний підтекст і вважається святом весни, краси, жіночності, ніжності. Ідеї для святкування мають спадати на думку хлопцям, а не нам, дівчатам. Але інколи доводиться ставати до керма і все брати під свій контроль. Бо хлопці бувають такі н е у в а ж н і …

[close]

p. 2

Влаштуй сюрприз для мами або для бабусі: прибери квартиру, намалюй листівки тощо. Приємно дарувати радість своїм близьким. Записуєш вісім найзаповітніших бажань (не так уже й мало!) і шукаєш чарівника, який їх виконає. А якщо «чарівники» розбіглися і геть забули про дівчаче свято, можеш влаштувати його собі сама. Головне – мати святковий настрій! Запроси подружок на дівчачу вечірку Краси. Сходіть з мамою, бабусею, сестрою, або всі разом у кафе, кіно чи театр. Присвяти весь день собі, коханій. Можеш весь день читати книгу, займатися улюбленими справами, спілкуватися з друзями. Порадуй себе обновкою. Шопінг на 8 березня цілком доречний. Тим паче що у крамницях можуть бути святкові знижки.

[close]

p. 3

У деяких давніх культурах маленьких дітей віддавали на виховання бабусям. Це було пов’язано з тим, що жінки старшого покоління мають більше життєвого досвіду, мудрості, терпіння. Узагалі про рівень цивілізованості того чи іншого суспільства свідчить ставлення до людей похилого віку та дітей. Твої бабусі та прабабусі мають бути завжди в пошані! Частіше навідуйся, дзвони, пропонуй свою допомогу, ділися своїми новинами, не чекаючи приходу свят. Національний День бабусі пишно святкують у Франції в першу неділю березня. Близько 83% французьких бабусь зізналися, що без онуків не уявляють свого життя, а 48% опитуваних щодня допомагають їм робити уроки. День бабусі також офіційно святкується в Канаді, Італії, Польщі, Молдові. До речі в Україні, нажаль, таке свято не встановлено.

[close]

p. 4

Це улюблене і давнє свято в Японії відзначають 3 березня. Його називають Святом цвітіння персика, Святом першого дня змії, фестивалем ляльок. У цей день в японських сім’ях, у яких ростуть дівчатка, виставляють на підвіконня або поблизу домівки підставки з ляльками. Хінамацурі – свято, на якому дівчатка демонструють свої гарні манери. Таким чином вони показують всім, що батьки можуть пишатися своїми витонченими і вихованими доньками. Дівчата вдягаються в святкові квітчасті кімоно, ходять у гості, дарують подарунки, ласують солодощами. Щоб японські хлопчики не образилися, для них теж, ще в давнину, вигадали свято – Кодомоно-хі, або Свято ірисів (ця квітка символізує звитягу). Його святкують 5 травня. У цей день теж виставляють ляльок – самураїв та ставлять у дворі різнокольорові прапори з зображенням коропів. Скільки хлопчиків у родині, стільки й коропів.

[close]

p. 5

Учень 4-го класу Школьний Артем багато знає про динозаврів. І от сьогодні він охоче ділиться своїми знаннями з Вами, шановні читачі. Сучасні люди вважають динозаврів міфом, черговим плодом фантазії режисерів кінофільмів, казками для дітей, але факт залишається фактом. Вчені часто знаходять яйця динозаврів, а також вимерлих гігантських птахів в різних частинах світу, зниклих багато років тому. Ера динозаврів – це так званий мезозойський період, який тривав 185 млн. років. Предками динозаврів були рептилії, їх кінцівки були розташовані на боках тіла. Цих стародавніх рептилій можна порівняти з сучасними ящірками. У подальшій еволюції будова тіла набула дещо інший вигляд, кінцівки отримали вертикальне розташування під тулубом, таким чином, цей підвид став головним попередником динозаврів, вчені дали цим істотам назву «архозаври» – дослівно древні динозаври. Ось деякі найцікавіші факти з життя цих дивовижних, і одночасно, загадкових створінь. На сьогоднішній день вчені виділяють більше 500 різних видів динозаврів. Температура тіла динозаврів була як і у сучасних ссавців, тобто 36-38 °C. Вченим невідомо, який саме колір мала шкіра того чи іншого динозавра. Розмір найменших представників цих тварин трохи перевищував розмір звичайної домашньої курки. Одним з найбільш «броньованих» динозаврів був Анкілозавр, тіло якого було захищено міцно зрощеними кістяними пластинами, а на хвості знаходився великий кістковий наріст. Розмір яєць динозаврів був близько 30 см в довжину, 25 см в діаметрі і 3,3 л в об'ємі.

[close]

p. 6

Більша частина динозаврів була травоїдними, і мирно паслася на ланах та жувала травичку і листочки. Володарем найдовшого хвоста є Диплодок – 13-14 метрів. Динозаври жили досить довго і середня тривалість їх життя становила трохи більше століття. Вага Суперзавра перевищувала масу 10 слонів. Довжина Брахіозавра становила близько 48 метрів. Найдовші кігті були у Теризинозаврів – до 90 см. Найсмішніше те, що теризинозаври не були хижаками, а харчувалися комахами. У цих пазуристих динозаврів навіть зубів не було. Володарем найбільшого черепа є Торозавр: 3 метри, а вага – до 2 т. Мабуть кожного з нас цікавить відповідь на питання: «Чому ж вимерли динозаври?» Однозначної відповіді на це питання не існує. Деякі вчені переконані, що динозаври раптово вимерлі 65 мільйонів років тому, стали жертвою глобального похолодання. На думку фахівців, мороз завітав несподівано – за лічені дні, або години, і планета обросла кіркою льоду. Саме тому багато тварин, замерзнувши, перетворилися на крижані скульптури, які з часом скам'яніли і в такому вигляді дійшли до наших днів. Ось такі динозаври зліпив із пластиліну Артем.

[close]

p. 7

Майже в кожного вихованця нашої школи живе вдома маленький улюбленець – котик, песик, черепашка, хом’ячок, папуга. Шановні читачі, сьогодні ми поспілкуємось з кішкою Жені Василишин та дізнаємось про особливості котячого життя. Женя: Добрий день, о царице усіх свійських тварин! Кішка: О, так-так, я така. Усіх тварин, моїх друзів, людина приручила, а я залишилася незалежною. Хоча представники моєї породи живуть з людьми, але ми усе одно почуваємося головними у домівках. Женя: Скажіть, а як вас звати? Кішка: Няв, мене звуть Сніжинка. Не скажу, що ця кличка подобається… Можна було б назвати якось величніше…, по-королівськи. Женя: Розкажіть, будь ласка, нашим читачам, як ви потрапили до квартири Василишин? Кішка: Няв, давно це було. Мене розлучили з мамою та повезли на базар, де мене купила жіночка та принесла до свого дому. Женя: А якої ви породи? Кішка: Я – персидської породи, однієї з найкрасивіших та найпопулярніших порід котів у світі. Спочатку популярні ми були в Америці, а тепер нас багато і в Європі. Нас не можна не любити. Вигляд у нас чарівний: маленький кирпатий носик, колір очей від темно-оранжевого до мідного, зеленого, блакитного. Хутро в нас буває чорним, сірим, білим, блакитним, кремовим, рижим, червоним та навіть ліловим! Така неймовірна краса потребує щоденного догляду. Женя: А що ви полюбляєте їсти? Кішка: Няв, я – сироїд. Мені смакують сира печіночка, сирі яйця, няв-няв, сирочок, сметаночка, курячі шийочки. А ось кормів я просто ненавиджу, фррррррр. Женя: А водяні ванни любиш приймати? Кішка: Авжеж, просто обожнюю. До речі, я ще контролюю купання молодшої доньки своєї хазяйки. Це дуже відповідальна справа! Женя: А шкоду робите? Кішка: Та про що ви говорите? Хіба це шкода!? Няв, царапаю господарів, бо забувають таку красу погладити та розчесати розкішне, неповторне хутро. Няв, дряпаю меблі, але ж потрібно мені якось зробити манікюр, хіба я не жінка! Женя: Говорять, що коти вміють лікувати. Кішка: Так, це чиста правда. Ми забираємо погану енергетику, а людям даруємо приємні хвилини, радість, тепло. Ми можемо передбачати погоду. Женя: І останнє, що ви хочете побажати нашим читачам? Кішка: Няв, від усього персидського серця бажаю читачам у ці березневі, особливі для мене, дні кохання, щастя, здоров’я. В кого ще немає домашніх улюбленців, обов’язково їх знайти! Женя: Дякую! Кішка: Няв-няв.

[close]

p. 8

КУБА Ілона…………………………... ПЕТРУК Артем………………………. ШТОГУН Юліана……………………. ПАНЬКІВ Богдан…………….............. ЗАГРЕЙЧУК Юрій……....................... КАРИЙ Олег…………………………. ЯВОРСЬКИЙ Дмитро………………. ЗАПАРАНЮК Інеса………………… ЛЕСЬКІВ Вікторія……………........... 2 березня 4 березня 7 березня 7 березня 13 березня 14 березня 19 березня 26 березня 27 березня

[close]

Comments

no comments yet