Лютий

 

Embed or link this publication

Description

газета

Popular Pages


p. 1

Заклад освіти І-ІІІ ступенів «Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр» Випуск № 5’2016 Читайте у номері: День народження школи…………ст.1 Слово про рідну школу…………. ст.2 Анкета школи...ст.3 Таємниці дати народження…...ст.4 Вітальні листівки працівникам …..ст.5 Вітаємо з Днем народження…...ст.6 Протягом свого життя кожна людина стикається з різними святами. Це – дні народження, ювілеї, державні свята, сімейні і традиційні. Вони мають свою історію і форму святкування. Але у кожного з нас є одне неповторне і не схоже на інші свято. Це – День народження улюбленої школи. Школо… Ти наш другий дім, ти вчиш нас, виховуєш, даєш нам цінні поради. Твої педагоги – наші другі батьки. Тільки їм ми довіряємо наші потаємні мрії, а вони дають нам натомість свою доброту і тепло. Педагог – це не професія , а спосіб життя. Рідна школо, у Тебе сьогодні День народження! Але, не дивлячись на те, що роки летять швидше птахів, Ти завжди залишишся молодою. Адже завтра Твої коридори знову наповняться малюками, чий радісний сміх буде довго радувати Тебе! Ми хочемо побажати Тобі тільки процвітання, щастя, мудрих педагогів і відданих учнів!

[close]

p. 2

Хай не кругла зараз дата, Тільки завжди з року в рік Всі, хто вчився в нашій школі Пам’ятатимуть її! Є на планеті дороге серцю місце – рідна школа. Стрункі ялини, горять золотом клени і сосни, бабине літо плете павутину споминів. І кожного ранку, мов крихітні гомінливі струмочки, зливаючись у єдиний бурхливий потік, прямують сюди діти. І так багато років… Обличчя… Обличчя… Але ти, школо, пам’ятаєш усіх. Скуйовджених і охайних. Бешкетників і сором’язливих. Веселих і сумних. Ти – начало всіх начал.

[close]

p. 3

Перша назва школи – Тернопільська середня загальноосвітня спеціальна школа-інтернат для дітей з наслідками поліомієліту і церебральними паралічами. Її першими мешканцями були 25 хлопчиків і дівчаток різного віку. Згодом дитячий колектив поповнився. За кожним із школярів стоїть невтомна праця, талант вчителів, вихователів, лікарів, технічних працівників, кухарів, які упродовж тривалого часу стали для вихованців закладу другими батьками і матерями. Для школи 21 рік – це сотні днів боротьби з недугою, щоб вдруге народитися у зміцнілому і здоровому тілі, укріпитися духом, повірити в себе. Тут знають справжню ціну найменшої перемоги над хворобою і болісно переживають хвилини прощання зі школою на порозі нового, незвіданого життя. Тут вихованці вдома, тут їх люблять, розуміють і підтримують.

[close]

p. 4

Наша школа народилася ще в минулому столітті – 1 лютого 1995 року. А чи цікаво Вам дізнатися, які таємниці приховує ця дата? 1. Число 1. Один – символ Первоначала буття і світу, основи всього і конкретного виразу всього. Світ, в якому ми живемо, – один, і кожен з нас є часточкою єдиного цілого. Одиниця також символізує центр, зокрема, центром нашого світу є Сонце, котре одне і неповторне. В ньому – символіка початку. 2. Місяць. У давніх слов’ян лютий – останній, найкоротший місяць року. Він – останній місяць зими в нинішньому календарі. У давніх римлян останній місяць був очищувальним, як і у більшості сучасних європейських народів («фебруаріс» – «февраль» – лат. «очищення»). У поляків, білорусів, українців назва зимового місяця – «лютий». Це місяць шалених вітрів, сніжних хуртовин, але й частих відлиг. Має ще назви «сніжень», «крутень», «лютень», «зимобор» – зиму поборює, «криводоріг», «бокогрій» – починає інколи сонечко пригрівати, «межень» – межує зиму і весну. 3. День тижня. Середа (саме на середу припало 1 лютого у 1995 році) – середній день тижня. У середу Бог створив сонце, місяць і зорі, а тому, яка б не була погода, сонце обов’язково в цей день вигляне хоч на хвильку. В давнину вірили, що цим днем тижня опікується Меркурій – покровитель мандрівників, торгівлі і мистецтв, тому цього дня корисно ткати, вишивати, прати, господарювати на городі. 4. Символ дня. Середа – жіночий день. Її образ – Лада, прекрасна жінка-богиня. Тому цей день є сприятливим для налагодження стосунків, відновлення злагоди і любові в родині, між людьми близькими чи просто знайомими. 5. Колір. Колір – синій, як і колір водних шляхів, якими мандрують, як і колір небес, під якими мандрують і трудяться в поті чола. 6. Зодіакальний знак. Водолій – це син самого Прометея, який викрав для людей з Олімпу вогонь. Усе, що народжується під цим знаком, прагне до красивого і витонченого, до доброго і чеснотного. Усе активно спрямовано на перетворення, на реформи, на генерування нових ідей. 7. Рік. За китайським календарем далекий 1995 рік був роком Свинки або Кабана. Кабан – символ мужності і благородства, він уособлює все те, що сприяє досягненню успіху в усіх сферах. Ті, хто народився 1995 року, відзначаються альтруїзмом, великодушністю, поблажливістю і терпимістю, а також оптимізмом і вірою в досконалість всього людства . Свинка – це символ процвітання і багатства.

[close]

p. 5

Надійшли вітальні листівки від учнів нашої школи

[close]

p. 6

РЕНИК Надія……………………….. ЛАНОВЕГА Ярослав………………. САБАН Мар’яна …………………… ТОМАЩУК Валентин……………... ЖУК Діана ……………..................... СЕМЕНИНА Аліна………………… ЯРЕМЧУК Ольга…………………… ЯЦУК Юрій ………………………… КУХАРЧУК Катерина……………... СТРУХЛЯК Степан………………… ПРИЙМАК Яна…………………….. ЯРЕМА Артур………………………. ФЕДЧИНА Валерій………………… 2 лютого 2 лютого 5 лютого 9 лютого 10 лютого 10 лютого 11 лютого 17 лютого 18 лютого 19 лютого 19 лютого 19 лютого 22 лютого

[close]

Comments

no comments yet