Лідер №79. Жовтень 2015р.

 

Embed or link this publication

Description

Здолбунівське ВПУЗТ

Popular Pages


p. 1

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.1 Випуск №79 (жовтень 2015)

[close]

p. 2

Ст.2 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб. В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов. Однією з найболючіших проблем, що безпосередньо торкаються всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність адекватного медичного обслуговування. Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків. «Сивина на скронях – мудрість у очах» 1 жовтня в училищі відбулася зустріч з ветеранамипрацівниками закладу. Серед тих, хто відгукнувся на запрошення і віднайшов час провідати рідну альма-матер, -Мартінек Костянтин Володимирович та Чупріна Валентина Станіславівна. Ці двоє людей майже чотири десятиліття свого життя присвятили навчанню і вихованню не одного покоління робітників, а зараз перебувають на заслуженому відпочинку. Тож коли почули, що в училищі організовується зустріч з нагоди Дня людей похилого віку, із задоволенням сюди завітали. Під час спілкування з учнями групи №1 «Черговий стрілочного поста. Оператор поста централізації» та групи №9 «Слюсар з ремонту рухомого складу» поділилися своїми спогадами, висловили сподівання, що з них виростуть справжні спеціалісти залізничної галузі. Трудова кар’єра Валентини Станіславівни розпочалася саме тут, коли вона у далекому 1976 році, зовсім юною дівчиною, розпочала викладати історію. Костянтин Володимирович з 1978 року передавав свої знання з електротехніки, довгий час був методистом. Їм є що сказати, адже за плечима – роки педагогічної діяльності, які збагатили мудрістю та досвідом. І вони залюбки ним діляться із своїми молодшими колегами та учнями. Наостанок учні привітали ветеранів з наступаючими святами – Днем профтехосвіти і Днем працівника освіти та побажали ще довго залишатися такими ж енергійними та життєрадісними.

[close]

p. 3

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.3 Конкурс гуртожитку З 21 вересня по 1 жовтня у Здолбунівському училищі проходив огляд-конкурс на краще облаштування учнівської кімнати. Конкурс проводиться щорічно адміністрацією училища, учнівським самоврядуванням і Радою гуртожитку з метою залучення учнів до роботи з покращення житлово-побутових умов і санітарного стану, створення затишку в кімнатах, дотримання правил проживання і активної участі проживаючих у громадському житті гуртожитку ліцею. Участь в оглядіконкурсі беруть всі мешканці гуртожитку. Основними показниками умов конкурсу є: 1.Дотримання правил проживання і розпорядку дня. 2.Естетичне оформлення, затишок і санітарний стан кімнат і приміщень. 3.Участь в суспільному житті гуртожитку, у заходах, які проводить Рада гуртожитку. Цьогоріч конкурс проходив у три етапи з підведенням підсумків 2 жовтня. Конкурсна комісія у складі Шевчука Р.І. – директора училища, Баюн О.В. – заст. директора з НВР; Панасюка В.С. – зав.господарством, Поліщук Н.А. – голови учпрофкому,Шишки Т.О. – медсестри медпункту, Якубчик В.Р. — психолога, Литвина С.– заступника голови Ради учнівського самоврядування кращими кімнатами поверхів визнали: ІІІ поверх --кімнату № 322, де проживають учні групи №1 Грищук Елла, Жилка Анна, Матвійчук Тетяна, групи №14 Коваль Яна; ІV поверх – кімнату № 418 — учні групи №9 Мартинюк Василь, Дудко Вадим, Хомов Владислав. V поверх – кімнату № 501 – учні групи №15 Грицюк Антон, Гришковець Андрій, Єленець Арсен. Усі мешканці кімнат-переможців були нагородженні подарунками від учнівського профспілкового комітету. За активну участь у огляді-конкурсі на кращу кімнату гуртожитку оголосили подяку мешканцям наступних кімнат: ІІІ поверх — №320; ІV поверх – №412; №421;№430; V поверх – №520; №528; №536. Училищний конкурс завершився, та потрібно докласти всіх зусиль, аби здобути перемогу на обласному огляді-конкурсі.

[close]

p. 4

Ст.4 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Свято встановлено 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого. «14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів був святковим днем захисників Вітчизни. Тому минулого року, свідомо викреслюючи з українського календаря чуже, штучно до нас привнесене свято російської армії-окупанта, я цілком природно зупинив свій вибір на 14 жовтня», - зазначив Петро Порошенко. «Сила нескорених» Саме під таким гаслом українці вперше відзначали День захисника України 14 жовтня. Для учнів училища було проведено ряд тематичних та позакласних годин, під час яких вони багато почерпнули нового з історії українських військових традицій від давнини до сьогодення. Так, 12 жовтня учнів групи №7 «Маляр. Штукатур. Лицювальник -плиточник» бібліотекар училища Трачук І.Л. спонукала до роздумів над бойовим подвигом та самовідданістю громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу під час усного журналу ―Українські звитяжці. Історична подорож у часі. Славетні імена України‖. Викладач Гигар Л.Й. з учнями групи №4 на засіданні круглого столу ―Між титанами духу і титанами зброї» дискутували над подвигами минулих і сучасних героїв. Саме вшанування сучасних героїв сьогодні потребує найбільшої уваги та підтримки. Тому учні закладу долучилися до благодійних акцій на підтримку тих, хто ціною свого життя захищає наш мир і спокій. Напередодні наближення зимових холодів організували збір теплого одягу та речей: закупили шкарпетки, рукавиці та балаклави. А дівчата ще й понаписували щирі та зворушливі листи, які передали разом із речами місцевим волонтерам. Справжні чоловіки – сильні, мужні, вольові -- були і будуть завжди опорою, окрасою і підтримкою нашої нескореної нації! І ми повинні про це пам’ятати повсякчас, а не лише у такі свята.

[close]

p. 5

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.5 Зустріч із захисником 13 жовтня у ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» відбулася зустріч з учасником АТО. У цей осінній день до закладу завітав випускник 2004 року Куляш Олександр Олександрович, який більше року провів на сході держави, захищаючи мир і спокій. Одинадцять років назад училище дало хлопцю путівку в життя. Саме тут він освоїв професію чергового по залізничній станції. Не шукав легких шляхів, коли отримав повістку про мобілізацію. Спочатку була 24-а механізована бригада, згодом – 53-я. Нелегко довелося механіку-водію БМП під час оборони с.Кримського Луганської області, потім і Авдіївки, де отримав важке поранення. У середині вересня Саша повернувся додому, повернувся з того пекла, яке пережив разом зі своїми бойовими друзями. Тож під час спілкування з учнями групи №1 «Черговий стрілочного поста» та групи №4 «Помічник машиніста тепловоза та електровоза» просто і без пафосу розповів про нелегкі будні там, на сході. Намагався дати відповіді на ті питання, які хвилюють сьогодні молодь. Наостанок побажав їм гарно вчитися і стати просто хорошими людьми. Напередодні Дня захисника України учениці привітали Сашка зі святом, подякували за мужність та відвагу. Ми гордимося, що у нас є такі випускники! Я ПОВЕРНУСЬ... (вірш-присвята українським солдатам та їх дружинам) Лебідко моя, я скоро вернуся, Не плач, я благаю, бо серденько Неначе уперше тебе обійму. рветься. Я з ворогом лютим за правду борюся, Твій біль відчуваю, але не боюсь. І тільки тобою зараз живу. Все скоро закінчиться - спокій вернется, І я, моя мила, до тебе вернусь. Кохана моя, ти не плач, не журися! Мене береже молитва свята. Та ми заживемо у вільній країні, Ти вір в перемогу й за мене молися, І виростим в мирі щасливих дітей! Молися, кохана моя золота! За це віддаю свою честь Україні! За віру! За правду! За наших людей!

[close]

p. 6

Ст.6 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Фотоконкурс «Моя Україно!» 20 жовтня в училищі відбулася виставка-конкурс робіт юних фотоаматорів на тему "Моя Україно". Усі навчальні групи представили фотороботи за такими номінаціями: портрет, жанрове фото, пейзаж, натюрморт, експериментальне фото. Переможцями конкурсу стали: в номінації експериментальне фото – учениця групи №14 Малашевська Діана «Природа в наших руках»; в номінації жанрове фото – учень групи №11 Чупренко Вадим «Життя прекрасне»; в номінації натюрморт – учень групи №2 Шоя Володимир «Подих осені»; переможцем у двох номінаціях став учень групи №15 Яхно Віталій: портрет – «Осіння леді» та пейзаж – «Дорога в нікуди». Кращі роботи візьмуть участь в обласному конкурсі. Історія виникнення фотографії почалася набагато раніше, ніж багато хто може собі уявити. Більше того, якщо в якості відправної точки для відліку історії фотографії взяти перші випадки застосування світла для отримання зображень, то вийде, що цьому мистецтву вже більше 1000 років – адже ще в X столітті арабський математик і вчений Альгазена з Басри, який вивчав поведінку світла і писав про основні принципи оптики, зауважив цікавий природний феномен. Він виявив перевернуті зображення на білих стінах затемнених кімнат і наметів, поставлених на берегах Перської затоки – зображення проходило через невеликий круглий отвір в стіні, у відкритому запоні намету. Отриману таким чином камеру-обскуру вчений використовував для того, щоб спостерігати за затемненнями сонця. Пізніше були спроектовані портативні камери-обскури, які представляли собою невеликі дерев'яні ящики, оснащені дзеркалом, які дозволяли проектувати зображення на матову пластинку. Камера обскура була важливим попередником сучасної фотографії, але при цьому вона не дозволяла закріплювати отримані за її допомогою зображення. Тому серйозно говорити про історію виникнення фотографії можна тільки з XIX століття, коли в 1725 році професор Галльського університету в Німеччині, Йоганн Гейнріх Шульце, відкрив феномен світлочутливості хлориду і нітрату срібла. Під час дослідів, які проводив вчений, стало помітно, що речовина, яка потрапляє на сонячне світло, темніє, в той час як в темряві з нею нічого не відбувається. Ця подія виявилася ключовою для історії фотографії в XIX столітті. Втім, до повноцінної фотографії було ще далеко – адже Шульце не придумав, як закріпити зображення, отримане за допомогою світлочутливих речовин. Вперше закріплене зображення вдалося отримати в 1822 році – майже через 100 років після відкриття світлочутливих речовин! Це зробив француз Жозеф Нісефор Ньєпс. Був довгий шлях вдосконалення та винаходів – від фотоплівки до цифрового фото. Та на сьогоднішній день можна не сумніватися – ера цифрової фотографії наступила всерйоз і надовго.

[close]

p. 7

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.7 Звітно-виборне засідання Ради учнівського самоврядування 22 жовтня в училищі відбулося засідання РУС. На ньому були присутні представники секторів самоврядування, старости навчальних груп, заступник директора з НВР Баюн О.В., психолог Якубчик В.Р. Головним питанням стало обрання голови Ради, оскільки Мосійчук Дмитро, який минулого року займав цю посаду, завершив навчання. З початку цього навчального року обов’язки учнівського керівника виконував його заступник, учень другого курсу Литвин Степан. Ініціативною та старанною зарекомендувала себе і учениця групи №1 Капітула Марія, тож голову РУС присутні обирали серед двох претендентів на посаду. Після проголошення лідерами своїх програм, було проведено таємне голосування. З невеликим відривом перемогу здобув Степан. А Марійка буде всіляко допомагати йому на посаді заступника. Порядок денний засідання передбачав і затвердження складу секторів. Актив Ради поповнили: житлово-побутовий сектор – учень групи №9 Гамзюк Андрій, учениця групи №1 Шунькевич Анастасія, учень групи №10 Джумага Микола; сектор дисципліни та порядку — учень групи №5 Рибчук Андрій, учень групи №9 Мартинюк Василь, учень групи №4 Корнійчук Олександр; культурно-масовий сектор — учениця групи №1 Далабожак Оксана, учень групи №2 Левчук Андрій; учень групи №9 Дмитроца Владислав; навчально-виробничий сектор — учень групи №3 Павлов Микола, учень групи №2 Шоя Володимир, учень групи №5 Худов Андрій; інформаційний сектор — учениця групи №1 Іваненко Анна, учень групи №15 Яхно Віталій, учень групи №7 Гудков Максим. Маємо надію, що новообрані члени учнівського самоврядування реалізують себе повною мірою та стануть надійними помічниками у роботі як майстру та класному керівнику групи, так і адміністрації закладу.

[close]

p. 8

Ст.8 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» «Поліська січ» 15 жовтня у фестивалі під такою назвою взяли участь учні училища. Обласний фестиваль-конкурс патріотичної пісні проходив на базі ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» і мав на меті формування почуттів патріотизму в учнівської молоді засобами українського мистецтва. У програмі фестивалю прозвучали українські народні пісні, пісні про Україну, героїчну сучасність. Гідно представили заклад і учні Здолбунівського училища: Джумага Микола, Капітула Марія, Мізюрко Анжеліка та Сайчишина Інна — солісти зразкового гурту естрадної пісні "Мереживо" (керівник Василь Коломис). Юні артисти отримали схвальну оцінку глядачів та І місце від журі конкурсу. 21 жовтня переможці обласного фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «Поліська січ» взяли участь у V Регіональному фестивалі під такою ж назвою. Фестиваль проводився Рівненською обласною громадською організацією «ТАТОКЛУБ РВ» з нагоди святкування Покрови, Дня Захисника Вітчизни та Дня українського козацтва і Дня створення УПА у МПК «Текстильник» . Вітаємо наших артистів та бажаємо подальших перемог та нових звершень!!! Сайт училища – другий в області! Із 20 по 25 вересня 2015 року серед професійно-технічних навчальних закладів області проходив конкурс веб-сайтів ПТО згідно плану роботи управління освіти і науки облдержадміністрації та навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області. У конкурсі взяли участь усі 19 професійно-технічних навчальних закладів. Оцінювання веб-сайтів проводилось членами журі відповідно до критеріїв умов конкурсу і включало оцінювання структури, змісту та дизайну веб-сайту. За рішенням оргкомітету та журі конкурсу сайт Державного навчального закладу „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ (http://zplzt.com) посів почесне друге місце. Заходьте на сайт училища – і будьте у курсі всіх подій свого навчального закладу!!!

[close]

Comments

no comments yet