Лідер №78. Вересень 2015р.

 

Embed or link this publication

Description

Здолбунівське ВПУЗТ

Popular Pages


p. 1

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.1 Випуск №78 (вересень 2015)

[close]

p. 2

Ст.2 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» День знань Першого вересня у Здолбунівському ВПУ пройшли урочистості з нагоди свята. На території закладу у цей день зібрались викладачі, учні та їх батьки на святковій лінійці, присвяченій Дню знань. Особливим та визначальним він став для першокурсників, яких запросили стати частинкою великої дружньої родини Здолбунівського училища. Водночас вони ступили на незвіданий, цікавий, а іноді й нелегкий шлях до пізнання, самостійного життя та реалізації себе як професійного кваліфікованого робітника. З побажанням учням цікавого плідного навчання, наполегливості, працьовитості на нелегкому шляху до знань виступив директор Руслан Шевчук. Розділити радість педагогічного та учнівського колективу на свято завітали почесні гості: машиніст-інструктор ВП "Локомотивне депо Здолбунів" Грицюк В.І., відповідальний з технічної експлуатації ВП "Моторвагонне депо Здолбунів" Захарчук А.С. та директор ФСК "Локомотив" Шевченко М.О. А настоятель Свято-Катеринівського храму міста Здолбунів, протоієрей Олександр Єгоров провів святковий молебень й Богослужіння та благословив учнівський та педагогічний колективи на успішний 2015-2016 навчальний рік. Музичним подарунком для всіх стали номери у виконанні керівників та учасників художніх колективів. Після закінчення урочистостей класні керівники та майстри в/н у всіх навчальних групах провели перший урок на тему: «З Україною в серці». Зустріч крізь роки 1 вересня в училищі відбулася зустріч випускників 1965 року. Розділити радість з нагоди свята з учнівським та педагогічним колективом завітали люди, яким заклад півстоліття назад дав путівку у життя. Всі вони у далекому 1965 році 24 серпня успішно склали випускний іспит та отримали дипломи помічників машиніста тепловоза. Приємно було їм у цей день зустрітися зі своїми друзями, а також із наставниками – класним керівником Максимюк С. П., яка нині перебуває на заслуженому відпочинку, та майстром в/н Максимчуком Ф.В., який ще й зараз продовжує передавати свої знання учням. І хоч майже нічого не залишилося від тодішнього закладу, все ж приємно було сивочолим дідусям пройтися просторими коридорами та затишними кабінетами, а ще приємніше – поспілкуватися з молоддю, розповісти їм про традиції училища 60-их років. Відзначили випускники, що ті традиції не лише збереглися, а й примножилися завдяки мудрому керівництву директора Руслана Івановича. Тож наостанок побажали йому та всьому колективу подальшого процвітання та нових звершень.

[close]

p. 3

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.3 «Переможемо разом!» Під таким гаслом 14 вересня в училищі відбулася благодійна ярмарка на підтримку воїнів АТО. До заходу долучилися усі навчальні групи, проявивши при цьому неабиякий ентузіазм. Чого тільки не було на столах! На продаж було виставлено випічку різних видів: пиріжки, тістечка, печиво, а ще вареники, деруни, чебуреки -- все виготовлене своїми руками або за допомогою батьків. Учні групи №10, які здобувають професію столяра, запропонували ще й свої вироби – кухонні дошки. Все було, як на справжньому ярмарку: охочих було стільки, що між столами не можна було вільно пройти, скрізь лунав гамір, жарти, учні у різний спосіб (хто віршами, хто частівками) запрошували до свого столу, рекламували товар, у який було вкладено часточку душі. Усі учасники отримали неабияке задоволення. А найприємніше те, що захід проходив на підтримку тих, хто сьогодні потребує уваги та підтримки – наших захисників. Було зібрано 3395 гривень, за які придбали ліки та передали місцевим волонтерам. Найактивнішими учасниками акції стали учні групи №2 «Слюсар з ремонту рухомого складу». Першокурсники обігнали усіх і виторгували аж 500 грн. Трішки відстали від них дівчата групи №1 «Черговий стрілочного поста» (475 грн.) та учні групи №14 «Провідник пасажирського вагона» (390 грн.) Звісно, ми розуміємо, що ці суми — лише невеличка часточка того, чим можемо допомогти бійцям. Попри зібрані кошти головною все ж таки залишається думка – «Ми разом і ми переможемо!»

[close]

p. 4

Ст.4 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Спортивне свято 17 вересня в училищі відбулося спортивне свято, приурочене Дню фізичної культури та спорту України. Програма святкування була насичена і різноманітна: урочиста лінійка, підняття Державного Прапора, вшанування кращих спортсменів та, звичайно ж, саме головне – спортивні баталії. А помірятись силами хлопцям та дівчатам можливостей було достатньо, адже в програмі змагань – вісім видів спорту. Протягом двох годин кипіли пристрасті на спортивних майданчиках та на змагальних місцях і ось з якими результатами завершилась основна частина програми: Міні-футбол: 1 місце – група № 6 2 місце – група № 15 3 місце – група № 7 Волейбол: 1 місце – група № 15 2 місце – група № 4 3 місце – група № 5 Перетягування 1 місце – група № 6 линви: 2 місце – група № 9 3 місце – група № 11 Армреслінг: Миронюк Василь гр. № 5 Прасов Валентин гр. № 9 Шевчук Олександр гр. № 2 Н-теніс Ящук Дмитро гр. № 17 Деркач Дмитро гр. № 17 Подніжний Олександр гр. № 3 ЗФП Кардаш Олег гр. № 15 Трофімчук Федір гр. № 5 Крученюк Андрій гр. № 16 Гирьовий Миронюк Василь гр. № 5 спорт: Чурилович Андрій гр. № 15 Рябчук Андрій гр. № 5 Шахи: Михальчук Максим гр. № 11 Мельничук Артем гр. № 6 Далабожак Віктор гр. № 7

[close]

p. 5

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.5 Біг 100 м. Біг 1000м. Біг 3000м. Біг 500м. Рибчук Андрій Мазярчук Володимир Лобушевський Ярослав Некрасов Дмитро Литвинчук Андрій Чурилович Андрій Гудков Артур Несенчук Вадим Андріюк Віталій Ровенчук Надія Токарчук Дарина Заєць Вікторія гр. № 5 гр. № 6 гр. № 11 гр. № 10 гр. № 4 гр. № 15 гр. № 6 гр. №7 гр. № 4 гр. № 1 гр. № 14 гр. № 14 Дуже цікавими та азартними були індивідуальні змагання, в яких учасники мали змогу відразу здобути різноманітні призи своєю силою, спритністю та влучністю. Активну участь в них взяли дівчата, які в підсумку за перетягування линви здобули два смачних торти, учень сьомої групи Несенчук Вадим першим поцілив в баскетбольне кільце з середини майданчику, за що і отримав цілий пакет фруктових соків, а в боях мішками боротьба була настільки впертою, що величезний кавун – приз за перше місце довелося ділити між фіналістами: хлопцями з групи № 9 та дівчатами з групи № 1. Лише з годинною затримкою, о 17-00 закінчилось з’ясування стосунків та виявлення кращих, але час пролетів настільки швидко та весело, що ні учасники, ні вболівальники цього не помітили, а, отже, спортивне свято для учнів училища дійсно стало святом. Кращі з кращих 28 вересня на ранковій лінійці було проведено нагородження переможців та призерів Спартакіади, присвяченої Дню фізичної культури та спорту України. Згідно наказу директора грамотами та пам’ятними медалями було нагороджено юнаків та дівчат, що відзначились в індивідуальних видах спорту. Грамоти та кубки отримали також групи, що стали кращими в командних видах — міні-футболі, волейболі та перетягуванні линви. Особливо заслуговують на відзнаку учні групи №6, які стали призерами у кількох видах спорту, що й принесло їм перемогу в Спартакіаді. Отримані нагороди вкотре засвідчили, що в училищі не лише оволодівають азами робітничих професій, а й тренують витримку, гарт та фізичну форму.

[close]

p. 6

Ст.6 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» «У пошуках нових зірок» Під такою назвою 24 вересня в училищі відбувся конкурс серед талановитої учнівської молоді. Це щорічне загальноучилищне мистецьке свято має на меті відшукати якомога більше талановитих дітей, дати їм можливість розкрити і проявити себе у повній мірі. Оцінювало юних конкурсантів журі у складі заступників директора Баюн О.В. та Нагорної Т.П., керівника оркестру народних інструментів Ткачика О.Й., психолога Якубчик В.Р. та заступника голови РУС Литвина Степана. Програма заходу була різножанрова і подарувала глядачам багато прекрасних номерів – пісні, вірші, гуморески, сценічні мініатюри, інструментальна музика. Тому журі непросто довелось визначити переможців серед такої кількості завзятих, амбіційних і талановитих конкурсантів та ще й у декількох номінаціях. Та конкурсу без переможців не буває. У танцювальному жанрі перемогу одноголосно здобув учень групи №15 Сидорчук Дмитро, який приголомшив неймовірною пластикою і рухами сучасного танцю вейвінгу. У пісенному жанрі довелося трішечки складніше, та все ж перевагу надали учню групи №13 Ковпакову Марку, який подарував глядачам пісню «Червона рута». У номінації «Сучасний вокал» кращим став учень групи №6 Гудков Артур. Не менш було і талановитих декламаторів. У наш непростий час більшість поезій передавала біль та розпуку – «Небесна сотня покидає землю» у виконанні учня групи №5 Дмитришина Петра, «Моя Україна» -- учениці групи №1 Капітули Марії. Без сліз не можна було слухати і учня групи №16 Бречка Петра «Мамо, не плач, я повернуся весною…» Саме йому і дали перемогу у жанрі «Художнє читання». За оригінальність відзначили й учня групи №13 Шалайка Олександра за майстерне виконання власної поезії. У жанрі «Інструментальна музика» перемогу отримала учениця групи №14 Коваль Яна, яка подарувала приємні миті своїм соло на клавішах. Журі також відзначило оригінальність виступу учнів групи №9, які розважили гумористичною мініатюрою «Вчитель літератури проводить урок фізкультури». Найбільш активними учасниками свята стали учениці групи №1. Особливо сподобалася глядачам їхня музична композиція на українську жартівливу пісню «Ти до мене не ходи». Переможці були нагороджені грамотами та подарунками від учнівського профспілкового комітету. Список переможців ще можна було б продовжувати і продовжувати. Серед тих, кого відзначило журі та глядачі – учень групи №17 Ходаков Віктор (пісня «Стріляй» з репертуару «Океану Ельзи»), учень групи №9 Яременко Юліан (композиція на електрогітарі), учень групи №11 Обуховський Микола (гра на барабанах), учень групи №10 Джумага Микола (стрілецький романс) та багато інших. Ми пишаємося, що у нашому навчальному закладі так багато талановитої молоді!

[close]

p. 7

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.7 «Месники партизанської слави» Під такою назвою у бібліотеці училища 22 вересня було проведено історичний хронограф до Дня партизанської слави. З подіями тих часів ознайомила першокурсників Бібліотекар Трачук І.Л. Учні групи № 3 «Слюсар з ремонту рухомого складу» та групи №12 «Столяр будівельний. Тесляр» ще раз нагадали собі про відвагу і мужність народних месників - партизан, наших земляків і їх командирів; згадали про становлення і розвиток партизанського руху на Рівненщині, його діяльність та побут. Дійшли висновку, що за масштабами, політичними і військовими результатами всенародна боротьба в тилу ворога була важливим військово політичним фактором в розгромі фашизму. Від тих днів, коли Україна була звільнена від фашистських загарбників, відділяє нас 70 років. Та скільки б не пройшло десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством. Посвята у старости Уже стало традицією останніми вересневими днями у Здолбунівському училищі представляти лідерів груп. Цьогоріч урочисте вручення значків із зображенням емблеми учнівського самоврядування старостам-першокурсникам відбулося 25 вересня. На ранковій лінійці заступник директора з НВР Баюн О.В. разом із заступником голови РУС Литвином Степаном привітали новообраних старост усіх груп першого курсу: Левчука Андрія (група №2 “Слюсар з ремонту рухомого складу”), Павлова Миколу (група №3 “ Слюсар з ремонту рухомого складу”), Гудкова Максима (група №7 “Маляр.Штукатур.Лицювальник -плиточник”), Капітулу Петра (група №12“Столяр будівельний. Тесляр”), Горотя Євгена (група №13 “Монтер колії. Слюсар з ремонту колійних машин та механізмів”), Малашевську Діану (група №14 “Провідник пасажирського вагона”), Олісієвця Максима (група №16 “Помічник машиніста тепловоза. Слюсар з ремонту рухомого складу”) та Мосницького Романа (група №17 “ Помічник машиніста дизель-поїзда. Слюсар з ремонту рухомого складу ”). Побажали усім з гордістю носити на грудях значок лідера та гідно виконувати усі, покладені на них, важливі обов'язки.

[close]

p. 8

Ст.8 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Мальовнича краса Полісся 30 вересня за сприяння учнівського профспілкового комітету учні училища побували на екскурсії у м. Березне. Знайомство з поліським краєм розпочали із Соколиних гір. Ландшафтний заказник «Соколині гори» - це унікальне творіння природи, яке знаходиться в селі Маринин по сусідству з селами Більчаки та Губків Рівненської області. Учні були у захваті від приголомшливих пейзажів, які розкинулися перед їхніми очима і переконалися в тому, що недарма цей заповідник отримав народну назву «Надслучанська Швейцарія». Ще з одним творінням природи, правда уже за участю людських рук та розуму, ознайомилися під час прогулянкою Березнівським дендрологічним парком. Це справжня перлина Західного Полісся, яка створювалась протягом багатьох років не одним поколінням викладачів та студентів Березнівського лісового коледжу. Помандрували лабіринтами семикілометрових доріжок, де оглянули рідкісні деревні і чагарникові породи з багатьох куточків світу, помилувалися штучними водоймами. Завітали і на «острів кохання», що пливе посеред озерця з берегами квітучих кущів декількох видів. Наостанок піднялися на оглядову гірку, звідки побачили в усій красі панораму цього рукотворного дива. Адже саме Березнівський дендропарк вважається одним із найкрасивіших в Україні. Дорогою додому завітали до Костопільського районного краєзнавчого музею. Тут привернув увагу учнів стрій військової техніки, вишикуваної на подвір’ї. Експозиція ―Військова техніка періоду Другої світової війни‖ налічує 17 експонатів. Хлопці з цікавістю розглядали танк ―ІС-3‖, автоматичну зенітну установку, реактивний міномет БМ-13 ―Катюша‖, гаубицю 203 та інші. Усі вони — не макети, а справді колись діюча зброя. На превеликий жаль, сьогодні військову техніку ми можемо зустріти не лише у музеях. Подорож Поліссям сподобалася. Кожен відкрив для себе щось нове, але всі зійшлися на думці, що наша Рівненщина – справжня перлина України.

[close]

Comments

no comments yet