Imagebroschüre swisspor Gruppe

 

Embed or link this publication

Description

Imagebroschüre swisspor Gruppe

Popular Pages


p. 1

Szwajcarska wartość dodana do zewnętrznej powłoki budynku

[close]

p. 2

2 Grupa swisspor „Jesteśmy gotowi zrobić coś więcej” Szanowni Państwo! Przyszłość jest teraz, a my ze swisspor, swisswindows, Swisspearl® by Eternit i Eternit Austria jesteśmy dumni, że możemy w niej uczestniczyć. To, co nas napędza, to nasza własna historia. Odnosimy sukcesy jako przedsiębiorstwo i łączy nas krąg zadowolonych i wiernych klientów oraz nasi wspaniali pracownicy. Naszą siłą napędową jest innowacyjność, niezawodność, jakość i gotowość do uczynienia miary wszystkiego z naszej orientacji na klienta. Z przekonania postępujemy zgodnie z duchem przedsiębiorczości. Nadal aktualne jest dla nas kredo Grupy swisspor: „Bądź skromny i pracuj trochę więcej niż inni” Na kolejnych stronach dowiedzą się Państwo o nas wielu rzeczy, poznają nasze wartości i produkty. Proszę przeczytać, jakie wartości dodane tworzy dla Państwa silna Grupa swisspor. Proszę przekonać się do nas jako do partnera w sprawach związanych z zewnętrzną powłoką budynków. Pozdrawiam serdecznie, Bernhard Alpstaeg

[close]

p. 3

Grupa swisspor  3 Spis treści 2 Grupa swisspor 6 Wartości swisspor 10 Kamienie milowe 12 Struktura przedsiębiorstwa 14 Klienci i Grupa swisspor 16 Cenna wartość w idealnej powłoce 18 swisspor 20 Pionierskie usługi dla oszczędzających energię 22 Pełen asortyment z jednej ręki 23 swisspor w zastosowaniu 24 Spider dla materiału izolacyjnego 26 swisswindows 28 Szwajcarskie okna z najlepszymi widokami 30 Korzenie 31 swisswindows w zastosowaniu 32 Laboratoria testowe 34 Swisspearl® 36 Uniwersalny materiał budowlany z rodzimych surowców 38 Tradycja spotyka się z innowacją 39 Swisspearl® w zastosowaniu 40 Szkoła Letnia Swisspearl® 42 Eternit 44 Gdzie wszystko się zaczęło 46 Pomysły na przyszłość 47 Eternit w zastosowaniu 48 Eternit i Uniwersytet Techniczny w Wiedniu 50 Grupa swisspor 50 Cieszymy się na kontakt z Państwa strony 51 Kontakt

[close]

p. 4

4 Grupa swisspor

[close]

p. 5

Grupa swisspor 5 Działamy odpowiedzialnie. Dzięki naszej nowoczesnej flocie pojazdów dbamy o środowisko i jesteśmy przy tym zawsze w Państwa pobliżu.

[close]

p. 6

6 Grupa swisspor | Wartości swisspor Wartości swisspor – nasza codzienna motywacja Przepis na sukces Grupy swisspor ma wiele składników. Najważniejsze są nasze wartości. Na nich budujemy od ponad czterdziestu lat. Nasza jasna tożsamość przynosi nam zaufanie w oczach partnerów i nadaje nam oryginalne oblicze. Przejmujemy zawsze odpowiedzialność wobec społeczeństwa i środowiska naturalnego, obchodząc się ostrożnie z naszymi zasobami i czerpiąc z nich wartości. Z ambicją dążymy zawsze do postępu i stałego rozwoju, aż osiągniemy nieodzowny produkt z najwyższej półki. Na tych wytycznych opieramy nasze codzienne działanie. Nasze wartości kształtują naszą strategię. W Szwajcarii i w Europie. Korzystają na tym również nasi Klienci, którzy wierzą w to, że mogą liczyć na ponadprzeciętne wyniki. Zarówno dziś, jak i jutro.

[close]

p. 7

Grupa swisspor | Wartości swisspor 7 Tożsamość Nasze korzenie leżą w Szwajcarii. Szwajcarskie wartości kształtują naszą tożsamość. Kształtują nas. Naszym myśleniem i działaniem kierują skromność, sumienność i dokładność. Zawsze na nowo mobilizuje nas świadomość, że nadzwyczajne wyniki są możliwe tylko przy ponadprzeciętnym zaangażowaniu. Swissness nie jest dla nas właściwością produktu. Swissness jest naszym sposobem myślenia. Konsekwentnie postępujemy zgodnie z nim i w ten sposób w ostatnich dekadach staliśmy się niezawodną siłą w całej Europie. Nasza ojczyzna oferuje nam ponadto wspaniałe warunki ramowe dla efektywnego i nowoczesnego procesu tworzenia. Wykorzystujemy je jako żyzne podłoże dla innowacji, których funkcjonalność przekonuje.

[close]

p. 8

8 Grupa swisspor | Wartości swisspor Odpowiedzialność Oszczędne obchodzenie się z zasobami naturalnymi jest dla nas oczywistością. Konsekwentnie tworzymy nasze produkty i rozwiązania w taki sposób, aby przynosiły trwałe korzyści także dla ochrony środowiska. Przy tym nasz wzrok sięga daleko poza procedurę produkcji. Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności jako dostawca i przewozimy nasze produkty flotą pojazdów, która spełnia najwyższe standardy pod względem wydajności energetycznej. Utrzymujemy krótkie drogi transportu z korzyścią dla środowiska naturalnego. Stale rozwijamy siebie, nasze produkty i procesy, aby również w przyszłości żyć zgodnie z zasadami ochrony środowiska.

[close]

p. 9

Grupa swisspor | Wartości swisspor 9 Ambicja Chcemy oferować naszym klientom zawsze najlepsze rozwiązania. Dzięki kunsztowi naszych inżynierów, wiedzeni poczuciem obowiązku, tworzymy wartość dodaną, która posiada szwajcarską jakość. Ambicją nazywa się wolę stałego doskonalenia się i ciągłego zadawania sobie pytań. To to, co robimy z przekonania już od dziesięcioleci. Jesteśmy bowiem pewni, że tylko gotowość do inicjowania zmian otwiera prawdziwe perspektywy na przyszłość. Podążamy za wizją. Za wolą stworzenia kompletnej oferty na rzecz długotrwale funkcjonujących zewnętrznych powłok budynków. Czujność i wyostrzone spojrzenie, z którym śledzimy przyszły rozwój, umożliwiają nam rychłe rozpoznawanie trendów i zgodne z nim sterowanie naszym przedsiębiorczym myśleniem i działaniem. W ten sposób robimy miejsce dla innowacji. W ten sposób wykorzystujemy długotrwałe potencjały wzrostu. W ten sposób kształtujemy przyszłość pełną sukcesów.

[close]

p. 10

10 Grupa swisspor | Kamienie milowe Kamienie milowe 2008 2009 Więcej informacji: W Polsce firma swisspor Polska Sp. z o. o. otwiera już czwarty zakład w Pelplinie (PL). W Rumunii przedsiębiorstwo rozbudowuje swoje moce produkcyjne przez zakup firmy Isopor S.R.L. w Klużu (RO). Więcej izolacji technicznych dzięki przejęciu firmy Airofom AG (dziś Alporit AG, oddział Rothrist) w Rothrist (CH). Nowe spojrzenie: Trzej tradycyjni producenci, firmy Dörig Fenster Service AG, Herzog Fenster AG i Kufag AG, łączą się, tworząc nową markę swisswindows. Firma Eternit ekspanduje w Europie: Firma FibreCem Holding AG przejmuje austriackie zakłady Eternit-Werke Ludwig Hatschek AG (EWLH) w Vöcklabruck (AT) wraz ze spółką handlową Dach und Wand Handels GmbH. Ponadto kupuje zakład cementu włóknistego BACHL Baustoffe Porschendorf GmbH (dziś: FibreCem Deutschland GmbH) w Porschendorf koło Drezna (DE). Feniks z popiołu: Uroczyste otwarcie nowo wybudowanego zakładu swisspor Baukork AG w Steinhausen (CH), zniszczonego w wyniku pożaru. 2006 Izolacje techniczne: To specjalizacja firmy Aeroflex AG w Rothrist (CH), która dołącza do koncernu. Ekspansja w Austrii: Przejęcie austriackiego producenta materiałów izolacyjnych Prima, do którego należą trzy zakłady produkcyjne w Rosenau (AT), Stadl-Paura (AT) i Völs (AT). 2004 Otwarcie trzeciego zakładu w Polsce: swisspor Polska sp. z o.o. w Międzyrzeczu (PL) 2003 Dołącza do nas firma Eternit! Założono ją w roku 1903. 100 lat później Bernhard Alpstaeg kupuje firmę Eternit AG, do której należą dwa szwajcarskie zakłady w Niederurnen (CH) i Payerne (CH) oraz Promat AG, Rickenbach (CH). Więcej okien: Asortyment okien wzrasta ponownie po przejęciu firmy Herzog Fenster AG w Müllheim (CH). 1971 Ruszamy! Bernhard i Georges Alpstaeg zakładają w Boswil (CH) firmę swisspor AG i przejmują firmy Kork AG oraz Baukork AG. Produkują materiały izolacyjne ze styropianu EPS i pianek PUR/PIR. 1986 W formie: firma swisspor przejmuje przedsiębiorstwo Wannerit w Bilten (CH), które specjalizuje się w materiałach izolacyjnych, opakowaniach na zamówienie klienta i kształtkach ze styropianu EPS. 1987 Rozszerzenie na zachodzie: swisspor ekspanduje na teren francuskojęzycznej Szwajcarii i przejmując firmę Luxit Isolations SA (dziś swisspor Romandie SA) w Châtel-St-Denis (CH) zdobywa dostęp do rynku zachodnioszwajcarskiego oraz części rynku francuskiego.

[close]

p. 11

Grupa swisspor | Kamienie milowe 11 2010 Nowość w Romandii: Firma swisspor Romandie SA rozpoczyna pracę w nowo wybudowanych halach produkcyjnych i magazynowych w Châtel-St-Denis (CH). 2012 Spojrzenie w przyszłość Również w przyszłości Grupa swisspor dokona wszelkich starań, aby rosnąć zdrowo i rozsądnie. Tylko w ten sposób można wiązać kompetencje i wykorzystywać efekt synergii. Koncern będzie się nadal rozwijać w strategicznie ważnych punktach, aby zbierać pod jednym dachem nowe produkty i usługi dotyczące zewnętrznej powłoki budynków. Szwajcarski XPS: W Boswil-Bünzen (CH) firma swisspor otwiera zakład produkujący materiały izolacyjne z XPS, będąc jedynym producentem tego materiału w Szwajcarii. 2002 Kolejny kamień milowy w Polsce: Otwarcie drugiego zakładu w Polsce: swisspor Polska Sp. z o. o. w Janowie Podlaskim (PL). 2001 Zjednoczenie: Sprzedaż i dystrybucja w niemieckojęzycznej części Szwajcarii i w Ticino zostają zjednoczone po dachem spółki sprzedażowej swisspor AG w Steinhausen (CH). 1999 Ruszamy na wschód: Wraz z założeniem S.C. swisspor SA przedsiębiorstwo rozpoczyna działalność w Ploiesti (RO). Rozszerzenie na wschodzie: firma swisspor wchodzi na rozwijający się rynek wschodnioeuropejski i otwiera pierwszy zakład produkcji materiałów izolacyjnych firmy swisspor Polska Sp. z o. o. w Chrzanowie (PL). Poszerzenie asortymentu: Po przejęciu firmy Dörig Fenster Service AG w Mörschwil (CH) zostaje poszerzony asortyment okien. Do koncernu dołączają firmy produkujące papę uszczelniającą Vaparoid AG w Turtmann (CH) i Isosystem Dulliken AG w Dulliken (CH). 1996 Nowe widoki: Zróżnicowanie produkcji i debiut na szwajcarskim rynku okien po zakupie firmy Kufag AG w Oftringen (CH). 1998 Wzrost na północy: W Dankerode (DE) zostaje przejęta spółka produkcyjna i dystrybucyjna swisspor Deutschland GmbH.

[close]

p. 12

12 Grupa swisspor | Struktura przedsiębiorstwa Struktura przedsiębiorstwa Grupa swisspor tworzy przekonujące rozwiązania Towarzyszymy Państwu – naszym klientom i partnerom – z kompetencją i zaangażowaniem. Nasze produkty pozwalają Państwu na kreowanie budowli zoptymalizowanych pod względem estetycznym, funkcjonalnym i energetycznym. Stwarzamy dla Państwa rozwiązania, które pomagają osiągnąć sukces przy realizacji przedsięwzięć budowlanych. Swisspor przekonuje w każdym wymiarze – zarówno wgłąb, jak i wszerz: Eksperci firmy swisspor, swisswindows, Swisspearl® i Eternit przekonują swoim specyficznym know-how i wieloletnim doś­ wiadczeniem w produkcji materiałów izolacyjnych, fasad i okien. Będąc silnym koncernem optymalizujemy stale nasze procesy, dbamy o wysoki poziom kontroli jakości oraz przywiązujemy największą wagę do wspierania naszych pracowników. swisspor Management AG Tutaj łączy się kompetencje i rozwija strategie.

[close]

p. 13

Grupa swisspor | Struktura przedsiębiorstwa 13 Ogółem: 1050 pracowników Wszystkie ważne technologie dla całej zewnętrznej powłoki budynków z jednej ręki – firma swisspor wytwarza jakość w Szwajcarii i w Europie. IZOLOWANIE I USZCZELNIANIE swisspor AG, Steinhausen (CH) Baukork AG, Steinhausen (CH) Wannerit AG, Bilten (CH) Alporit AG, Boswil (CH) Isosystem Dulliken AG, Dulliken (CH) Alporit AG Oddział, Rothrist (CH) Aeroflex AG, Rothrist (CH) swisspor Romandie SA, Châtel-St-Denis (CH) Vaparoid AG, Turtmann (CH) swisspor Deutschland GmbH, Dankerode (DE) swisspor Österreich GmbH & Co. KG, Gleiss/Sonntagberg (AT) Primanit GmbH & Co. KG, Rosenau (AT) AWA GmbH, Stadl-Paura (AT) Isopor S.R.L., Kluż-Napoka (RO) swisspor SA, Ploiesti (RO) swisspor Polska sp. z o.o., Chrzanów (PL) swisspor Polska sp. z o.o., Pelplin (PL) swisspor Polska sp. z o.o., Janów Podlaski (PL) swisspor Polska sp. z o.o., Międzyrzecz (PL) Ogółem: 350 pracowników Najlepsz a szwajcarska jakość od projektu przez produkcję do montażu. SYSTEMY OKIEN I DRZWI swisswindows AG, Mörschwil (CH) swisswindows AG, Dulliken (CH) swisswindows AG, Müllheim (CH) swisswindows AG, Steinach (CH) swisswindows AG, Sant‘Antonino (CH) swisswindows AG, Volketswil (CH) Ogółem: 750 pracowników Innowacyjne i trwałe produkty z naturalnych surowców – w służbie estetyki, jakości i odpowiedzialności. FASADA, DACH I ROZBUDOWA Eternit (Szwajcaria) AG, Niederurnen (CH) Eternit (Suisse) SA, Payerne (CH) Promat AG, Rickenbach Sulz (CH) FibreCem Deutschland GmbH, Porschendorf (DE) Swisspearl Nordic AB, Lomma (SE) ESAL d.o.o., Deskle (SI) Ogółem: 550 pracowników Idealny partner dla aktualnej i innowacyjnej architektury, zorientowanej na design. FASADA, DACH I ROZBUDOWA Eternit-Werke Ludwig Hatschek AG, Vöcklabruck (AT) Dach und Wand Handels GmbH, Vöcklabruck (AT) Hatschek Betondachstein GmbH, Vöcklabruck (AT) Ortig Dach und Wand GmbH, Ried im Innkreis (AT) AURiA Deutschland GmbH, Monachium (DE) 

[close]

p. 14

14 Grupa swisspor | Klienci i Grupa swisspor Klienci i Grupa swisspor – silny zespół Przy dzisiejszej ostrej konkurencji nikt nie może sobie pozwolić na przeciętne wyniki i przestoje, których da się uniknąć. Nasi klienci bardzo doceniają nasz profesjonalizm, pewność naszych dostaw, naszą jakość i dostępność. Dlatego decydenci Grupy swisspor są łatwo osiągalni o każdej porze dnia, co jest warunkiem wydajnej współpracy. O zadowoleniu naszych klientów nie pozwalamy decydować przypadkowi. Bardzo ważne są dla nas doświadczenia i oczekiwania naszych partnerów. A nawet więcej: to oni są dla nas jednocześnie wyznacznikiem i zachętą. Profesjonalizm Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby rozmawiać z naszymi partnerami jak równy z równym. Udaje się to nam dzięki kompetencji, stałemu rozwojowi i gotowości do dialogu. Tylko w taki sposób możemy rozpoznawać i poddawać analizie potrzeby rynku oraz odpowiednio reagować na życzenia klienta. Klient i jego projekt są dla nas zawsze najważniejsi. Liczy się tylko przebieg projektu budowlanego, uwieńczony sukcesem. Wiemy bardzo dokładnie, gdzie leżą nasze mocne strony w tej dziedzinie i przerabiamy je na kluczowe kompetencje, jako uznany ze względu na oferowaną jakość partner dla całości zewnętrznej powłoki budynku. Pewność dostawy W branży budowlanej czas jest rzadkim i dlatego cennym surowcem. Dlatego w projektach budowlanych dokładne dopasowanie w czasie poszczególnych procesów daje znaczne korzyści i powoduje wzrost wydajności. Należy unikać przestojów i niepotrzebnych stanów na magazynie. Stała zdolność dostarczenia naszym klientom potrzebnego materiału we właściwym czasie i na właściwe miejsce sprawia, że Grupa swisspor jest niezmiennie niezawodnym dostawcą. Cztery spółki-córki swisspor, swisswindows, Eternit (Schweiz) AG i Eternit-Werke Ludwig Hatschek AG (Vöcklabruck, Austria) dostarczają just-in-time, zapewniają przejrzystą kontrolę terminów i komunikują się bezpośrednio z wszystkimi zainteresowanymi stronami. Dzięki gęstej sieci zakładów produkcyjnych gwarantujemy maksymalną elastyczność i terminowość dostaw. W ten sposób nasi klienci mają zawsze do dyspozycji właściwy produkt, niezależnie od tego, kiedy i gdzie go potrzebują. Jakość Będąc koncernem o szwajcarskich korzeniach czujemy się zobowiązani do dostarczania najwyższej jakości. Nasze starannie przemyślane produkty są poddawane różnym, wymagającym procedurom testowym. To gwarantuje, że zawsze będziemy mogli zaoferować najlepszy możliwy produkt. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby stale rozwijać i ulepszać istniejące rozwiązania dotyczące zewnętrznych powłok budynku. Szybko rozpoznajemy potencjały i wykorzystujemy je, aby dostarczać na rynek zawsze nowe produkty z najwyższej półki. Dzięki ścisłej współpracy z ekspertami i partnerami nie zgadzamy się na żadne kompromisy. Pojęcie jakości jest bowiem dla nas czymś więcej niż tylko słowem. Jest dla nas zobowiązaniem. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie tworzyć szwajcarską wartość dodaną dla zewnętrznych powłok budynków. Dostępność W decydującym momencie każdy klient jest dla nas najważniejszy. Nasi klienci mają rację wymagając od nas najwyższej elastyczności i stałej dostępności. W każdej chwili mogą się Państwo zwracać do naszych ekspertów. To pozwala nam zagwarantować, że każda sprawa zostanie załatwiona bez zwłoki, a jednocześnie zadbać o dobry kontakt z naszymi partnerami. Doradcy, przydzieleni na stałe do klienta, znają go i produkt oraz powierzone im portfolio i dlatego mogą działać szybko i w wiążący sposób. Bliski kontakt z naszymi klientami umożliwia nam zajęcie się w każdej chwili ich potrzebami, co sprawia, że stajemy się niezawodnym partnerem u ich boku. Jako silna Grupa.

[close]

p. 15

Grupa swisspor | Klienci i Grupa swisspor 15 System rozładunku BIG MAMMA przy obiekcie: Hochhaus Prime Tower, Zurych (CH)

[close]

Comments

no comments yet