Winter Sport draw - ALL sports - to 5 June

 

Embed or link this publication

Description

Winter Sport draw - ALL sports - to 5 June

Popular Pages


p. 1

Oaklands School Draws for 08-May-15 to 05-Jun-15 Football Years 5 & 6 Friday Date Fri, 08-May Fri, 15-May Fri, 22-May Fri, 29-May Team Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Versus Beckenham Bobcats Somerfield Red Bye Paparoa St A 1:15pm Carlton Corner 3 Time 1:15pm 1:15pm Venue Carlton Corner 3 Carlton Corner 4 Note 07-May-15 AB Grade Blue Section Fri, 05-Jun Oaklands 1 Fendalton Blues 1:15pm Carlton Corner 4 CD Grade Green Section Fri, 08-May Fri, 15-May Fri, 22-May Fri, 29-May Oaklands 2 Oaklands 2 Oaklands 2 Oaklands 2 Somerfield Blue St Albans B Bye Linwood Ave B 1:15pm Carlton Corner 10 1:15pm 1:15pm Carlton Corner 10 Carlton Corner S1A Fri, 05-Jun Oaklands 2 Ilam B 1:15pm Carlton Corner S1A Football Years 7 & 8 Friday Date Team Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Versus Mairehau A Sumner A Bye Time 1:15pm 1:15pm Venue South Hagley 1 South Hagley 2 Note A Grade Fri, 08-May Fri, 15-May Fri, 22-May Fri, 29-May Fri, 05-Jun Oaklands 1 Oaklands 1 St Pauls 1 St Josephs Pap Gold St Patricks Bryn Scorchers ChCh East 1:15pm 1:15pm South Hagley 1 South Hagley 2 B Grade Purple Grade Fri, 08-May Fri, 15-May Oaklands 2 Oaklands 2 1:15pm 1:15pm South Hagley 9 South Hagley 9 Fri, 22-May Fri, 29-May Fri, 05-Jun Oaklands 2 Oaklands 2 Oaklands 2 Sumner B Te Waka Unua Storm Beckenham Bison 1:15pm 1:15pm 1:15pm South Hagley 9 South Hagley 9 South Hagley 8 Hockey Years 5 & 6 Friday Date Fri, 08-May Fri, 15-May Team Oaklands 1 Oaklands 1 Versus Paparoa St B St Albans B Time 1:15pm 1:15pm Venue Nunweek 3A Nunweek G1A Note Nunweek Grade White Section Fri, 22-May Fri, 29-May Fri, 05-Jun Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Cotswold A Fendalton C Bye 1:15pm 1:15pm Nunweek 2C Nunweek 3C Nunweek Grade Black Section Fri, 08-May Fri, 15-May Fri, 22-May Oaklands 2 Oaklands 2 Oaklands 2 Bye Elmwood B St Albans A 1:15pm 1:15pm Nunweek 3B Nunweek 3C Fri, 29-May Fri, 05-Jun Oaklands 2 Oaklands 2 Cotswold B Fendalton B 1:15pm 1:15pm Nunweek 2B Nunweek 3C

[close]

p. 2

Hockey Years 7 & 8 Friday Date Fri, 08-May Team Oaklands 2 Versus St Patricks Bryn Time 1:15pm Venue Nunweek 2A Note Nunweek Grade Fri, 08-May Fri, 15-May Oaklands 1 Oaklands 1 St Josephs Pap Blue St Patricks Bryn 1:15pm 1:15pm Nunweek 2B Nunweek 1B Fri, 15-May Fri, 22-May Fri, 22-May Fri, 29-May Fri, 29-May Fri, 05-Jun Oaklands 2 Oaklands 2 Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 2 Oaklands 2 Wharenui Halswell A Wharenui Halswell A Sumner A Halswell B 1:15pm 1:15pm 1:15pm 1:15pm 1:15pm 1:15pm Nunweek 2A Nunweek 1A Nunweek 1B Nunweek 1B Nunweek 2A Nunweek 1C Fri, 05-Jun Oaklands 1 Sumner A 1:15pm Nunweek 2B Netball Years 5 & 6 Friday Date Fri, 08-May Fri, 15-May Fri, 22-May Team Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Versus Mairehau B Ilam B Waitakiri Green Time 1:15pm 1:15pm 1:15pm Venue Hagley courts 25 Hagley courts 25 Hagley courts 26 Note B Grade Black Section Fri, 29-May Fri, 05-Jun Oaklands 1 Oaklands 1 Linwood Ave A St Albans A 1:15pm 1:15pm Hagley courts 19 Hagley courts 25 C Grade Red Section Fri, 08-May Fri, 15-May Fri, 22-May Oaklands 2 Oaklands 2 Oaklands 2 Linwood Ave B Bromley Waltham A 1:15pm 1:15pm 1:15pm Hagley courts 28 Hagley courts 28 Hagley courts 29 Fri, 29-May Fri, 05-Jun Oaklands 2 Oaklands 2 Cotswold B St Albans B 1:15pm 1:15pm Hagley courts 27 Hagley courts 28 Netball Years 7 & 8 Friday Date Team Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Versus St Pauls St Josephs Pap Gold Mairehau 8 St Patricks Bryn Time 1:15pm 1:15pm 1:15pm 1:15pm Venue Hagley courts 6 Hagley courts CC Hagley courts CC Hagley courts CC Note A Grade Fri, 08-May Fri, 15-May Fri, 22-May Fri, 29-May Fri, 05-Jun Oaklands 1 Sumner A 1:15pm Hagley courts 6 B Grade Silver Section Fri, 08-May Fri, 15-May Oaklands 2 Oaklands 2 Middleton 8 Te Whanau Tahi Tuakana 1:15pm 1:15pm Hagley courts 16 Hagley courts 16 Fri, 22-May Fri, 29-May Oaklands 2 Oaklands 2 Avonhead Red Te Waka Unua Tactix 1:15pm 1:15pm Hagley courts 12 Hagley courts 16 Fri, 05-Jun Oaklands 2 Bye

[close]

p. 3

Rugby Years 5 & 6 Friday Date Fri, 08-May Team Oaklands 1 Versus Linwood Ave Time 1:15pm Venue South Hagley 8A Note B Grade Section White Fri, 15-May Fri, 22-May Fri, 29-May Fri, 05-Jun Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Bromley Waitakiri Black Fendalton A St Albans 1:15pm 1:15pm 1:15pm 1:15pm South Hagley 8A South Hagley 8B South Hagley 7B South Hagley 8A Rugby Years 7 & 8 Friday Date Fri, 08-May Fri, 15-May Fri, 22-May Fri, 29-May Fri, 05-Jun Team Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Oaklands 1 Versus Mairehau 7/8 Avonhead Red Westburn A Beckenham Bears Te Waka Unua Warriors Time 1:15pm 1:15pm 1:15pm 1:15pm 1:15pm Venue South Hagley 2B South Hagley 2B South Hagley 5A South Hagley 2A South Hagley 2B Note B Grade 10 aside Check the latest Draws & Results at www.primarysportscanterbury.org.nz

[close]

Comments

no comments yet