Лідер №75. Березень 2015р.

 

Embed or link this publication

Description

Здолбунівське ВПУЗТ

Popular Pages


p. 1

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.1 Випуск №75 (березень 2015) Вітаємо прекрасну половину людства зі святом

[close]

p. 2

Ст.2 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Похід в кінотеатр Було організовано екскурсію для учнів групи №9 в Рівненський кінопалац «Україна» класним керівником Трало О.В. Навчально-культурні екскурсії є обов’язковими та необхідними складовими навчально-виховного процесу. Вони передбачають створення умов для наближення змісту навчальних предметів до реального життя, спостереження та дослідження учнями явищ природи і процесів життєдіяльності суспільства, розширення світогляду учнів, формування в них життєво необхідних компетенцій, посилення практичної та професійно-орієнтаційної спрямованості навчально-виховного процесу. Учні самі обрали фільм – «Таємна служба». Фільм сучасний - це бойовик, комедія, пригоди, кримінал. У фільмі використовувалось багато сучасних інформаційних технологій. Учні залишились задоволені, отримали багато вражень. Такі поїздки зближують учнів, відкривають спільні інтереси. Провідали захисника Представники учнівського самоврядування провідали пораненого бійця АТО, випускника училища. Ще зовсім недавно, у 2012 році, Сауляк Артем був звичайним учнем, який здобував професію «Складач поїздів». Ніхто не міг тоді знати, що пройде так мало часу і цей непримітний, тихий хлопчина стане героєм. Так, саме героєм, адже побував у самісінькому пеклі, там, на сході. Про нього кажуть, що народився у сорочці, бо залишився живим під час обстрілу. Правда, уже переніс не одну операцію, під час яких діставали осколки з ніг. Під час зустрічі хлопчина був небагатослівним. Краще волів би забути зовсім про ті страшні дні. Учні передали герою солодкі подарунки та кошти на лікування, подякували за мужність та побажали якнайшвидшого одужання. Це саме менше, що ми можемо зробити для таких людей на знак нашої вдячності.

[close]

p. 3

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.3 Літературна вікторина «Подорож у світ літератури» Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов’янських племен, рясними пагонами розкинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами перлами розцвітало у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів. Слово дійшло до наших поколінь. І ми, сучасні українці, повинні знати його і берегти. Викладачем української мови та літератури Поліщук Н.А. в училищі 23 лютого була проведена вікторина «Подорож у світ літератури». За звання кращих знавців української літератури змагалися дві команди: «Кобзарі» (група № 2) та «Літератори» (група № 8). Розпочалася вікторина представленням команд та проголошенням девізів. Після представлення відбулася розминка, під час якої команди, випереджуючи одна одну, давали відповіді на цікаві запитання про письменників, їх творчий доробок. Наступним конкурсом став конкурс шифрувальників, у ході якого командам було необхідно прочитати слова, букви яких зашифровані числами, кожне з яких відповідало номеру букви в алфавіті. Учасники мали можливість виявити свої творчі здібності у конкурсі римувальників, завданням якого було скласти вірш за поданими римами. А поки гравці створювали свої шедеври, глядачі мали можливість заробити своїм командам додаткові бали, давши правильну відповідь на різноманітні запитання. Цікавими і незвичними стали конкурси «Розумник» та «Інкогніто». Під час першого учням необхідно було назвати українських письменників, прізвища яких складаються з двох слів. А у другому конкурсі учасники згадували українських письменників, які підписували свої твори псевдонімами. 1. Більш важким виявився конкурс «Назви поета», де учням необхідно було назвати прізвища поетів Празької школи та шістдесятників. Зі слова «літературознавчий» під час словотворчого конкурсу потрібно було скласти якнайбільше слів та зачитати їх. Завершенням вікторини став конкурс капітанів, який підняв усім присутнім настрій. Капітани повинні були за допомогою жестів та міміки передати зміст фразеологізмів, а команди здогадатися, який це фразеологізм. Капітан команди «Літераторів» Дашкель Володимир вдало намилював собі шию та пік раки. А от Мосійчук Дмитро, який був капітаном Кобзарів, зовсім не вмів клювати носом. Підрахувавши результати усіх конкурсів, журі оголосило переможцем команду «Літератори» групи № 8, найрезультативнішим гравцем якої був Романенко Володимир. На завершення вікторини викладач зачитала слова, які необхідно пам’ятати кожному українцю: Вчімося, друзі, слово любити, Слово до слова – й думка сповита Люди без думки – птиці безкрилі, З думкою люди мудрі й щасливі.

[close]

p. 4

Ст.4 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» 9 березня 2015 року виповнюється 201- річниця від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка У ці весняні дні слово і постать Великого Кобзаря з особливою силою єднають українців усього світу. Шевченко — гордість і слава нашого народу, життєдайне духовне джерело, з якого ми черпаємо глибоку мудрість, наснагу, віру у незалежну, єдину Україну. Наш святий обов’язок перед пам’яттю Кобзаря — відстоювати національну гідність і волю нашого народу. Конкурс читців - декламаторів «Жива душа поезії Т.Г. Шевченка» У рамках проведення Шевченківського тижня серед учнів училища відбувся конкурс читців – декламаторів. Поезія для Тараса Григоровича Шевченка дуже дорога: це квіти його душі, це рідні діти його серця. Як дбайливий садівник, він плекав, доглядав їх. Але твори сумні. Причина їх суму - народне лихо. Не джерельна вода поливала його вірші - квіти, а сльози трударів і його особисті. Він писав для народу України. «Укотре слухачі, гості конкурсу переконались у високій художній довершеності Кобзаревого слова», - сказала організатор конкурсу викладач української мови та літератури Поліщук Наталія Андріївна. Головне завдання конкурсу - виявити і підтримати обдарованих читців-декламаторів, допомогти їм розкрити себе як творчу особистість. Марійка Капітула, учениця групи №1 майстерно виконала твір «Тополя» і здобула друге почесне місце. Третє місце на конкурсі посів учень групи №10 Кікош Михайло із віршем «Думка». Одноголосно журі віддало першість учню групи №15 Цуманцю Володимиру, який виконав уривок з поеми «Гайдамаки». Звертаючись до учасників та гостей конкурсу, голова журі директор училища Шевчук Руслан Іванович, наголосив: «Фундаментальним принципом у відзначенні Тараса Шевченка має бути консолідація суспільства навколо вшанування його постаті». Також він привітав переможців та учасників конкурсу. Усі переможці були нагороджені грамотами та кожен з них повернувся додому з своєю власною маленькою перемогою. Жива Жива душа поета святая, Жива в святих його річах, І ми, читая, оживаєм І чуєм Бога в небесах.

[close]

p. 5

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.5 «Вічний як народ» В училищі пройшли заходи з нагоди 201-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря. Так, 10 березня в бібліотеці училища спільно з бібліотекарями Здолбунівської ДЮРБ Вальчук О.М. та Шевчук Н.В. було проведено присвяту Кобзареві «Вічний як народ» для учнів групи №1 «Черговий стрілочного поста. Оператор поста централізації». Учні перегорнули сторінки з життя та творчості великого генія, а також мали нагоду переглянути біографічну кінострічку «Сон» (1964 р.), у якій відображена перша половина життя Т.Шевченка – кріпацтво, викуп із неволі, навчання в Петербурзькій академії мистецтв, поїздка до України і арешт. Молодий Тарас, роль якого зіграв І.Миколайчук, став уособленням непокори, бунту проти державної системи, яка пригнічувала особистість. Наостанок представники районної бібліотеки презентували учням новинки літератури за творчістю Т.Г.Шевченка. Цього ж дня учні училища долучилися до районного заходу -- шевченківського марафону «Щоб слово полум’ям взялось», який проходив у місцевому Будинку культури цементників. Учні групи №3 «Оглядач вагонів. Оглядач-ремонтник вагонів», групи №4 «Помічник машиніста тепловоза та електровоза. Слюсар з ремонту рухомого складу» та групи №9 «Слюсар з ремонту рухомого складу» переглянули літературно-музичну композицію за участю колективів району. Впродовж заходу звучало живе слово поета та пісні за його творами. Проведені заходи вкотре засвідчили, що Тараса Шевченка визнають за пророка української нації. Адже уже більше двох сотень років на повний голос звучить зігріте великою любов'ю до людей, пройняте гнівом до всього антилюдяного полум'яне слово геніального сина України: «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!»

[close]

p. 6

Ст.6 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ми обираємо здоров’я! 26 березня в училищі відбувся фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров'я». Захід проводиться щорічно з метою пропаганди здорового способу життя в учнівському середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді. Позмагатися у своїх знаннях та вміннях зібрались 10 команд: першокурсників – «Озон» групи №1, «Ураган» групи №4, «Веселка» групи №8, «Вулкан» групи №9, «140 ударів у хвилину» групи №11, «Шанс» групи №17; другого курсу -«Вітамінка» групи №10, «Спортивні пацани» групи №5, «Здоровенькі були» групи №6 та «Лайф» групи третього курсу №7. Учасники команд спрямували свої виступи на популяризацію переваг здорового способу життя, формування у молоді безпечної поведінки, збереження власного здоров’я та здоров’я оточуючих, відобразили духовні цінності в поєднанні з сучасними тенденціями розвитку культури та мистецтв. Всі виступи продемонстрували високий виконавський рівень учасників команд та належний рівень оформлення. Тому журі у складі заступника директора з НВР Баюн О.В., психолога Якубчик В.Р., керівника духового оркестру Денисюка В.В. та голови РУС Мосійчука Дмитра довелося нелегко обрати найкращих з кращих. Та конкурсу без переможців не буває: призерами стали: ІІІ місце – команда «Здоровенькі були» учнів групи №6 («Слюсар з ремонту рухомого складу»), ІІ місце – команда «Спортивні пацани» учнів групи №5 («Оглядач-ремонтник вагонів»). Перемогу здобула єдина команда дівчат -«Озон» учнів групи №1 («Черговий стрілочного поста»). Під час проведення заходу відбувся конкурс плакатів та фотографій. Найкращою стіннівкою визнали роботу учнів групи №17 («Монтер колії»), а світлиною – роботу учнів групи №9 («Слюсар з ремонту рухомого складу»). Переможці отримали подарунки від учнівського профкому та грамоти. Свято тривало більше двох годин, а для учасників та вболівальників пролетіло, як одна мить. На сто відсотків можна бути впевненому, що проведення таких заходів налагоджує дружні стосунки між дорослими та учнями, викликає бажання займатися фізкультурою та спортом, позбавитися шкідливих звичок та всерйоз задуматись над власним здоров’ям та способами тримати його у відмінному стані.

[close]

p. 7

ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» Ст.7 Незламні співці епохи В історії українського народу є імена, які світять на багато століть вперед, формуючи душу та характер народу, запалюючи його на подвиг і самопожертви, закріплюючи в ньому прагнення до волі, щастя, справедливості. Цьогоріч березень приніс нам багато ювілейних дат, серед яких 200-річчя М.Вербицького, Шевченкові дні, 120-річчя М.Рильського, 85-річчя Л.Костенко. Їх не можна не згадати, адже всі вони були виразниками свого часу, її “живими нервами драм і борінь”, її кровообігом, що проходив крізь них, відтворюючи дух епохи. Так, в групі № 3 ( «Оглядач-ремонтник вагонів» ) була проведена літературна інформинка “ Величне ім'я України”, присвячена Михайлу Вербицькому, на якій бібліотекар училища розповіла учням про цікаві і маловідомі для них факти із життя одного з авторів Державного Гімну України. Щорічно в училищі відзначаються Шевченкові дні. Долучилася і бібліотека, провівши присвяту Кобзареві “Вічний як народ” для учнів групи №1 ( «Черговий стрілочного поста» ). Бібліотекарі училища і Здолбунівської ДЮРБ намагалися приблизити творчість Шевченка до наших днів, який без сумніву має вплив на всі сторони життя української нації, що поособливому відчувається зараз, у наші дні. Адже Шевченко символізує душу нашого народу, його гідність, національний дух, наше минуле й нашу надію на майбутнє. У групі № 10 («Столяр будівельний тесляр») та групі №9 («Слюсар з ремонту рухомого складу») був проведений літературний вечір “Краса і думка поезії Максима Рильського”. Бібліотекарі закладу та Здолбунівської ДЮРБ презентували учням багатогранність таланту поета. Максима Тадейовича справедливо вважають одним з неперевершених майстрів української лірики, віртуозом поетичного слова, життєлюбом, поетом світла і щирості, краси і волі. Присутні мали можливість переглянути відеофільм “Максим Рильський”, прослухати його вірші, переглянути добірку книг на виставці “Великий майстер слова”, підготовлену до ювілею поета. На завершення циклу присвяти ювілярам у групі №6 ( «Слюсар з ремонту рухомого складу») бібліотекар закладу ознайомила учнів з творчістю Ліни Костенко, нашої сучасниці, яка стала прикладом шляхетного служіння поезії і докорем усім тим, хто не зумів зберегти своє сумління під тиском системи. Учні ознайомились із підбіркою книг на виставці “Влучний голос століття”, прослухали вірші і пісні на слова Л.Костенко, переглянули відеофільм про життя та творчість поетеси. Поетичне слово Л.Костенко та її незламний життєвий шлях наповнили присутніх вільним духом свободи, прагненням рішучих дій і змін на краще життя. Всі, вище згадані ювіляри гідно пройшли випробовування на пам'ять і віру читача. А це є головною нагородою для них, бо всі вони прагнули жити однією долею з народом і творити для народу. Митцю не треба нагород, Його судьба нагородила, Коли в людини є народ, Тоді вона уже людина. ( Л.Костенко )

[close]

p. 8

Ст.8 ГАЗЕТА ДНЗ « ЗДОЛБУНІВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» "Сучасні заклади освіти – 2015" Директор училища Р.І.Шевчук побував на Шостій Міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти – 2015", яка проходила 12 – 13 березня у Києві. Учасники виставки презентували громадськості, педагогам, науковцям, фахівцям, органам державної влади і управління широкий спектр досягнень національної системи освіти, творчі здобутки педагогічних і наукових колективів, досвід інноваційної модернізації усіх ланок освіти, міжнародної інтеграції. Державний навчальний заклад „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ долучився до виставки у складі Асоціації ПТНЗ України залізничного профілю з тематичної номінації «Створення мережі євроклубів як механізму інтеграції до європейського освітнього простору». У проекті був зроблений аналіз інноваційної діяльності ПТНЗ, які готують кваліфікованих робітників для залізниці щодо ознайомлення з історією, культурою країн, з якими вони співпрацюють, та впровадження європейських цінностей у виховний процес. Робота була високо оцінена членами журі та нагороджено золотою медаллю. Упродовж роботи виставки освітяни й науковці з різних регіонів країни обговорили нагальні проблеми модернізації галузі освіти та шляхи інтеграції до європейського освітнього простору. Вітаємо з нагородою та бажаємо подальших творчих злетів та процвітання!!!

[close]

Comments

no comments yet